Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2014, 16:32   #27
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Czy są tu te drawback dostępne?
I jacy bogowie żyją?
Drawbacks są dostępne, wedle woli.
Wszyscy, którzy zginęli w czwartej edycji są martwi. Z panteonu drowów np. zniknął Vhaerun (zabity przez Eilistraee) oraz Eilistraee (która padła o miecza swej dawnej kapłanki - Halisstry Melarn). Tych martwych bogów jest więcej, ale nie wszystko sam zapamiętałem. Przydatną stroną może się okazać The Forgotten Realms Wiki.
Jedyną moją zmianą autorską to powrót Mystral (zginęła tysiące lat wcześniej na wskutek rzucenia zaklęcia Kharsus Avatar, wraca do panteonu w piątej edycji D&D), bo musiałem jakoś usprawiedliwić obecność zaklęć w niezmienionej formie.

Arvelus, przywódcą Kompanii Złamanej Czaszki jest Khergal Talgast i przynajmniej na początku przygody będzie on waszym przełożonym. W oryginalnej drużynie było jeszcze trzech NPCów - Grimbak (uwolniony z lochów, w całości sterowany przeze mnie), Thubedorf (towarzysz najemników, sterowany przeze mnie) oraz Lu (wykreowany na potrzeby postaci Nimitz, częściowo sterowany przeze mnie). Grimbaka i Thubedorfa pozbędę się w ciągu kilku tur, bo już nie ma zapotrzebowania na dodatkowych siepaczy (wy nimi będziecie ), a kto będzie przewodził resztą drużyny to już czysto wasza sprawa.

Z historii Eydis pojawia się obraz zdecydowanej kobiety, która czasem bywa trochę zarozumiała (przynajmniej tak ja to odebrałem), a nie sądzę by Randal (prowadzony przez Kerma), a już tym bardziej Verin (Tiras Marekul), bez słowa sprzeciwu pozwolili jakiejś tam księżniczce wydawać rozkazy reszcie drużyny.
Próbować możesz jak najbardziej, ale nikogo nie zrobię z automatu przywódcą drużyny, choćby miał najlepszy fabularny koncept na swoją postać. Takie decyzję pozostawiam graczom, z tymże to wcale nie oznacza, że BG będą mieli identyczne zdanie co ich właściciele.

Cytat:
Pytanie do Mistrza Czy zgodziłbyś się żeby uznać oczyszczanie przez ogień jako leczenie ? bo chciałbym zagrać archetypem Merciful Healer czczącym Kossutha i lekko inspirowane Panem Światła z pieśni lodu i ognia jeżeli chodzi o retorykę "Bo noc jest straszna i pełna zagrożeń", "ogień was ochroni i uleczy " itp.
Nie znam tego zaklęcia, ale jeśli Twoja postać ma w arsenale zaklęcia leczące to możesz opisywać ich efekty na swój oryginalny sposób - dopóki pokrywają się z mechanicznym działaniem zaklęcia.
A jeśli Twoja postać nie ma zaklęć leczących lub chcesz zmienić mechaniczny efekt jakiegoś konkretnego czaru to musiałbyś napisać do mnie na PW i szczegółowo opisać zakres zmian. Jeśli nie jest to "game breaking" to najprawdopodobniej wyrażę zgodę.

Cytat:
MG napisał wyraźnie, że BG już należą do kompani najemniczej, w której - czytając to co jest w przygodzie - bynajmniej nie panuje wymuszony terrorem zamordyzm, ale raczej partnerskie stosunki i pewne szorstkie braterstwo...
To prawda. Kompania Złamanej Czaszki jest czymś bardziej w rodzaju bractwa, aniżeli jakąś podzieloną na sztywne struktury organizacją. Jest jeden przywódca (Khergal Talgast), który zainwestował w ten dość nietypowy biznes cały swój majątek, więc jego słowo jest tam najważniejsze, ale jest on też osobą, którą da się lubić i dba o swoich ludzi.

Ostrożnie dobiera się tu nowych członków, ale kiedy już jesteś najemnikiem spod znaku Złamanej Czaszki to jesteś traktowany jak członek rodziny. Jeżeli np. wpierniczysz się w jakieś bagno to będą starali się Ciebie z niego wyciągnąć, a zwykle się udaje, bo Talgast współpracuje z Neveremberem (władca Neverwinter) w zakresie pilnowania porządku w mieście.

Jeśli ktoś chce być przywódcą drużyny to sam musi o tą pozycję zawalczyć na sesji. Ja nikogo siłą nie będę wpychał na to miejsce.
Na samym początku przedstawię wasze postacie sobie nawzajem, dostaniecie wasze pierwsze zlecenie, a to co się potoczy dalej to już czysto wasza sprawa.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 25-10-2014 o 19:03.
Warlock jest offline