Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2014, 14:11   #14
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Holly

- Aby było znośniej czytać pozwolę sobie zacytować tylko fragmenty Twoich odpowiedzi więc się nie gniewaj, ze ucięte będą.


Cytat:
Na polu walki pancerze są główną siłą bojową. Pełnią rolę artylerii, wsparcia ogniowego, zwiadu, wojsk inżynieryjnych, saperów etc. To w tej chwili jedyna (prócz mechów) siła bojowa mogąca być
- Aha, to dobrze, że mówisz bo jakoś mi się zdawało, że to raczej nowinka techniczna a tu się okazuje, że to standard Bym się wtopił... A od dawna jest taka dominacja pancerzy i mechów na polu walki?

- No ale jak tak... I mówisz, że to głowna siła a więc nie jedyna. To jest coś co znamy z naszego reala? Wiesz, artyleria, piechota, bwp, czołgi, transportery itd. Jak jest to jaką pełni rolę czy ma potencjał bojowy w stosunku do takiego powiedzmy mecha?

- Ok, jak ma być coś jako odpowiednik dzisiejszego współdziałania piechoty z pojazdami i, że na czołg trzeba mieć broń przeciwpancerną to myślę, że wyglądałoby to nieźle.


Cytat:
BG ma być specjalista w swojej dziedzinie. Snajper, saper, marine, czy operator Delty. Może być to sanitariusz, czy ktokolwiek inny... Rzadko, przyznaj zdarzają się sytuacje, że specjalistą w danej dziedzinie zostaje ktoś mający 20-25 lat. Choć przy dobrej kp... czemu nie?
- Z tym wiekiem dla mnie luz. Po prostu wolałem się upewnić co oznacza te szkolenie i kadeci bo jakoś w tej fabularnej scence jacys tacy młodzi własnie mi się wydawali No i tak trochę kolo jak ma w okolicy 20-ki a 30-ki to jednak nie to samo i robiłbym obu trochę inaczej. Dlatego chciałem wiedzieć



Cytat:
Wojna, podobnie jak konflikt zbrojny jest bardzo szerokim pojęciem. Można nim operować swobodnie w zależności od własnych potrzeb natury polityczniej, czy też ekonomicznej. Jak
- Ok, kumam. Ale wówczas to mialoby wyglądać jako powszechne wojska najemne i prywatne armie? To wówczas nasi BG byliby kimś w rodzaju najemników danej korporacji/firmy?

- A z polem walki i przeciwnikiem to dzięki za wyjasnienie. Wiesz, jak pada hasło, że "kategoria sf" to tak się odruchowo zastanawiam nad szczelaniem się z alienowymi robalami czy zielonymi ludkami w talerzach... W US i innymi korpami też się spoko mogiem poczelać



- No ale pytanie o mechę czy wynik walk popieram. Jak ja, jako Gracz mam ocenić czy mam szansę się porywać na tego drugiego czy mecha czy pancerza czy od razu zwiewać do domu

- Jak tak na razie widzę to biorąc pod uwagę moje ostatnie jazdy na duże i ciężkie zabawki chyba bym raczej był zainteresowany mechem. Poza tym jeszcze nie grałem mechem... Pewnie jakiś ciężki model wsparcia innych jednostek prawie na pewno coś w stylu ruchomej artylerii ale na razie taki szkic. Jeszcze zależy jak te wspomniane "składanie własnego mecha" by wyglądało czy to już w sesji mamy robić czy od razu w KP.
 
Pipboy79 jest offline