Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-11-2014, 23:23   #17
Ogryzek Szatana
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 1 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
Cytat:
Napisał Tropby Zobacz post
Mianowicie jakie w tym świecie panują stosunki między magami, a zwykłymi ludźmi? Tak jak w Harrym Potterze czarodzieje ukrywają się przed światem i powinniśmy uwzględnić w historii czy pochodzimy z rodziny magicznej, a w charakterze nasz stosunek do "mugolaków" i "szlam"?

Czy też bardziej jak w Zero no Tsukaima czarodzieje i zwykli ludzie współpracują ze sobą? Albo może wiedzą o sobie, tylko unikają się nawzajem, bo magowie to snoby które nie chcą dzielić się swoją wiedzą z gorszymi od siebie, a mugole boją się ich dziwacznych mocy?
Podchodzimy do tego tematu bardzo luźno.

Dosyć dedekowo (?), magów nie ma na pęczki, ale to nic strasznego i złego, że ktoś jest magiem. Przeciętny mieszczuch się takiego nie boi (a przynajmniej nie przez samą magię) i nic do niego nie ma, a magowie to niekoniecznie nadęte dupki (chociaż to zależy od maga).
Magowie się nie ukrywają, wręcz przeciwnie.

Można by powiedzieć, że gdzieś w trakcie tych trzech lat szkoleń postacie wskoczą na odpowiednik pierwszego poziomu czarodzieja z dnd.

Konflikt magów z resztą świata w jakiejkolwiek postaci nie jest częścią tła fabularnego. Po prostu ma być magia, ma być zabawa i szkoła jak z typowego komediowego animca.

Cytat:
Napisał Tropby Zobacz post
Nawet jeśli nie będziemy mieli w sesji zbyt dużo do czynienia z nie-magami, to dalej może to znacznie wpływać na nasz charakter i stosunki między postaciami graczy.
Będziecie mieli non-stop, część obsługi szkoły to nie będą magowie, miasteczko w którym mieści się akademia będzie zamieszkane w większości przez nie-magów (ponad 60% myślę, nie będziemy tego liczyć).

Wolno być nadętym dupkiem z powodu bycia obdarzonym talentem, to kwestia indywidualnego podejścia.

Cytat:
Napisał Tropby Zobacz post
Jeszcze odnośnie ewentualnych pupili i chowańców: czy w tym świecie istnieją magiczne stworzenia i jeśli tak, to jak pospolite one są? Czy możemy mieć na starcie ziejącą ogniem jaszczurkę, albo gadającego dziobaka umiejącego tańczyć makarenę, czy tylko zwyczajne zwierzęta wchodziłyby w grę?
Jasne, że mogą być. Magiczne stworzenia są niemal codziennością.
Popieram dziobaka tańczącego makarenę.

Cytat:
Napisał Gargamel Zobacz post
Ogryz, jeśli masz miejsce to się zgłoszę. Pottrer w wersji mangowej. Intrygujące.
Miejsca są, jeżeli dostanę więcej, niż 6 kart, będę wybierał, może nawet zwiększę ilość miejsc.

Cytat:
Napisał Autumm Zobacz post
Myślę, że wszyscy chcący zagrać w tą sesję powinni przyswoić sobie tą klasykę:

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/...a-kiki/rec/159

Zgaduję, że tym światem się MG najmocniej inspirował i znajdziecie tam odpowiedź na wiele dręczących Was pytań
Pudło Nigdy nie widziałem i ciągle zwlekam z nadrobieniem tej zaległości.

To jest moja inspiracja:
https://www.youtube.com/watch?v=rmDeNn-WinI
Po obejrzeniu tego anime przypomniałem sobie, że zawsze chciałem poprowadzić taką sesję, ale nigdy nie było z kim. Forum jest na to idealnym miejscem. Kreskówka jest przeurocza, a postać Sucy na długi czas zawita na tapecie mojego telefonu.
 
Ogryzek Szatana jest offline