Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2014, 00:41   #1
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Kamraderia





Witam!


Księga skarg i zażaleń do Waszego użytku. Korzystajcie rozsądnie.


Kwestia postów
Posty piszemy zgodnie z zasadami polskiej ortografii oraz interpunkcji (każdy w granicach swych zdolności językowych) i staramy się, by posty wyglądały reprezentatywnie. Podpisy można wyłączyć, można zostawić. Piszemy głównie z punktu widzenia postaci, w trzeciej osobie liczby pojedynczej. Używamy języka polskiego. Posty nie za długie, nie za krótkie, acz w sam raz.

Dialogi piszemy od myślników, najlepiej kursywą. Myśli postaci albo w stylu angielskim (cudzysłów + kursywa), albo od tyldy. Nagłówki pogrubione, imiona postaci niekoniecznie. Obrazki wyśrodkowane i nierozwalające układu strony. Gify mogą być, jeśli pasują do treści i nie jest ich dużo. Wielkie ściany tekstu dzielmy na akapity.

Światotworzenie dozwolone w granicach rozsądku. Tworzenie pomniejszych NPCów i ubarwianie lokacji jak najbardziej, zmiany ważnych NPCów i lokacji - nie. Jeśli nie macie pewności czy coś przejdzie, uderzajcie na PW. Trzymajmy się też tego, co napisał ktoś inny.

Teksty kolorem domyślnym lub czarnym. Przy używaniu innych kolorów, unikajmy tych tzw. oczojebnych i nie przesadzajmy z ilością kolorowego tekstu.


Kwestia edycji postów
Tylko w celach kosmetycznych. Wrzucony post jest wiążącą i ostateczną deklaracją, której nie zmieniamy. Jeśli zmiana treści będzie naprawdę potrzebna, informujmy o tym w komentarzach.


Kwestia mechaniki
Pathfinder. Wykorzystywana przeze mnie, wyniki rzutów zachowuję dla siebie. Rzucać będę głównie podczas walk. Testy na inteligencję i charyzmę tylko w skrajnych przypadkach, postać jest na tyle obyta i mądra, na ile potraficie to zagrać. Unikam deus ex machiny. Mechanika odzwierciedla fabułę i na odwrót, więc geniuszom taktycznym z INT 9 dziękujemy.


Kwestia kanonu
Wszystkie materiały kanoniczne do roku 589 RW zachowują ważność. Dodatkowo, za materiał kanoniczny uznaję fanowskie GreyWiki. Do kanonu wchodzi to, co wydarzy się podczas sesji.


Kwestia PvP
Nie zachęcam ani nie zniechęcam, ja tu tylko sprzątam. Rękoczyny między Waszymi postaciami będą rozwiązywane na pełnej mechanice, bez taryfy ulgowej.


Kwestia terminów
Myślę, że 5 dni dla Was, 2/3 dni dla mnie. Kończy mi się semestr i mogę być przywalony do egzaminami, ale w razie opóźnień będę dawać znać.


Kwestia doca
Jest.




Życzę miłej zabawy i weny przy pisaniu. Powodzenia!

Aro.is






P.S. Tysięczny post!
 
__________________
"Information age is the modern joke."

Ostatnio edytowane przez Aro : 17-12-2014 o 04:14.
Aro jest offline