Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2014, 17:39   #31
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Cytat:
Mam jeszcze pytanie - czy generowane tabelki będą generowane wedle jednego rozkładu (np. 2k6), czy różnie?
Widziałem to raczej w oparciu o procenty i rzucanie k100. Choćby po to, żeby tabele były użyteczne dla wszystkich graczy - również tych mniej obznajomionych z rachunkiem prawdopodobieństwa.

Cytat:
Czy mam jako probabilista wpływ na tabelki pogody, znajdowania pożywienia, itp.?
Masz wpływ na wszystko, na co chcesz (lub do czego zostaniesz zobowiązany poleceniem służbowym ). Jedynym ograniczeniem jest czas w świecie gry - przygotowanie tabelki zajmuje zazwyczaj przynajmniej dobę a to i tak przy założeniu, że chodzi o coś prostego, do czego probs nie musi zbierać dodatkowych informacji, tylko operuje na tym, co ma.

Fyrskar, no szkoda, ale trudno. Zawsze lepiej teraz niż potem.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline