Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2014, 21:18   #37
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Cytat:
muszę znać mniej więcej poziom technologii i wiedzy medycznej w tym świecie
W FATE/FAE jest jedna zasada: określając Aspekt, kreujesz jednocześnie świat gry mu odpowiadający. Np.: Apekt "Wychowany w wiosce ninja" automatycznie sprawia, że w świecie są wioski ninja.

Tak samo z wiedzą medyczną. Jeśli dasz Aspekt "Nielegalne eksperymenty medyczne" sprawiasz tym samym, że w świecie gry pojawia się jakaś siła (może być to zakon), która określa, co jest nielegalne, a co nie.

Poziom technologiczny jest umowny, bo nie ma on rzeczywistego przełożenia na statystyki. Akcja leczenia wykonywana patykiem, skalpelem czy laserem ma za każdym razem takie same szanse powodzenia, zależne TYLKO od Postaw/Aspektów gracza. Nic nie zależy od ekwipunku, bo jako takiego go nie ma... Tak więc na etapie tworzenia postaci żadna wiedza o świecie nie jest potrzebna.

Mam nadzieję, że rozjaśniłam temat.

Cytat:
Jak już, to poproszę łamanie kołem przy akompaniamencie Nyan Cat'a
Na przyjemność trzeba sobie zasłużyć
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline