Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2014, 18:15   #30
Fantomeks
 
Fantomeks's Avatar
 
Reputacja: 1 Fantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnieFantomeks jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał secutor Zobacz post
Tak myślą ludzie podatni na opinie innych....
Czy ja tu jestem świadkiem wielkiego manifestu indywidualistycznego, który każe wrzucić do pieca wszystkie kodeksy prawne, podręczniki do savoir vivre'u i słowniki ortograficzne? To, że mówisz "dzień dobry" pani w sklepie, piszesz "który" miast "ktury", a morderstwo postrzegasz jako coś, czego się nie robi, to wszystko to są umowy społeczne. To nie jest tak, że przyszedł sobie jakiś pan, który mówi "ej, to jest dobre, a to jest złe". Wszystkie te zasady zostały ukształtowane przez kulturę i historię, są odpowiedziami na błędy przyszłości.

Dlatego uniwersalna prawda, uniwersalna wizja dobra i zła nigdy nie powstanie. Żeby to istniało, trzeba by było sprowadzić mentalność wszystkich ludzi do wspólnego mianownika (czyżbym mówił o masowej lobotomii?) i powołać specjalną komisję, która pilnowałaby tego, by społeczna ewolucja przebiegała w takim samym tempie na całej kuli ziemskiej. A ja nie mam czasu, by tego pilnować, może Ty?
 
__________________
Róże są czerwone, bywają i białe
Chociaż jestem zabawny, nie umiem rymować.
Fantomeks jest offline