Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2014, 19:08   #26
Lost
 
Lost's Avatar
 
Reputacja: 1 Lost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwu
Dziadek ma kilka pytań, dobrych pytań

Cytat:
Mamy się sztywno trzymać wymogów do sztuczek, czy można zaproponować taką, która pasuje fabularnie, ale mechanicznie trochę do niej brakuje? Miałem tutaj na myśli np. Dom na plecach, albo Aspiryna i Tik Taki?
Jeżeli brakuje wam tuż, tuż do jakieś sztuczki to mogę się na nią zgodzić pod jednym z dwóch warunków. Albo bierzecie negatywną pamiątkę (zaproponowaną przez was), albo mogę w II rozdziale (czyli w całej tej sesji) raz przerzucić rzut, w którym wyrzuciliście sukces.

Cytat:
Jeśli nie, to jak mam traktować Chirurgię i Wiedzę medyczną wobec wymagań opartych na starym Leczeniu chorób?
Leczenie chorób -> wiedza medyczna
Leczenie ran -> chirurgia

Cytat:
Czy Punkty reputacji coś dają? W sensie, czy jest sens w ogóle w nie inwestować i czy będą jakkolwiek uwzględniane, a jeśli tak to w jaki sposób?
Zapomniałem o tym wcześniej napisać. Reputacja za PeDeki jest jednym z absurdalnych pomysłów, którzy autorzy wszelakich rpegów uwielbiają wrzucać w swoje systemy. Nie będę się nad tym produkował, więc napiszę krótko. Nie uznaje punktów reputacji i nie wydawajcie na nie nic.

Cytat:
Czy można zaproponować własną sztuczkę?
Jak zwykle u mnie: własna inicjatywa i kreatywność jest premiowana

Cytat:
Czy wzięcie nowej umiejętności/sztuczki powinno wynikać z fabuły (odegrać to, znaleźć kogoś kto to umie, podpatrzeć), czy traktujesz to czysto mechanicznie?
Ideałem byłby rozwój jak z Elder Scrolls (Morrowind, Skyrim, itd.), czyli rozwijają się te umiejki, które są ćwiczone. Neuroshima tu ma wadę, ale trzeba będzie z nią żyć. Czyli jeżeli chcecie to dawajcie umiejki zgodnie z tym co robiliście, jeżeli nie, to nie, będziemy musieli z tym jakoś żyć. Każdy z was dostanie znajomość terenu (ruiny Nashville) na poziomie +1.

Cytat:
To samo pytanie wobec sztuczki Nauczyciel - jak ją rozpatrywać?
Lynx na pewno ma ułatwienia gdyby brał umiejki z rusznikarstwa, bądź mechaniki, a Maria ma przy przyuczaniu z pakietu medycyna. Nic więcej sobie nie przypominam, żeby King kogoś uczył, ale możecie odświeżyć moją pamięć.
 
__________________
Spacer Polami Nienawiści Drogą ku nadziei.
Lost jest offline