Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2015, 19:24   #87
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Witojcie.

Postanowiłem przyjąć do sesji nie więcej niż sześciu graczy. Aż czterech zechciało kontynuować kampanię (spodziewałem się raczej połowy tej liczby na początku) i to sprawiło, że zmieniłem decyzję, aby zagrało siedem osób. Dzięki temu zostały trzy miejsca do obsadzenia.
W spoilerze napisałem w jaki sposób zostali wybrani nowi gracze.
Przyznawane były punkty dodatnie i ujemne za „dopasowanie” do drużyny i świata przygody.

Część (jak wielka procentowo, to już moja sprawa) punktów (dodatnich tylko), przyznawali waszym kreacjom również gracze prowadzący Chłopców z Biberhof, do postaci których mają dołączyć wybrańcy. Każdy z graczy dostał opracowany przez mnie na podstawie waszych KP skrótowy opis BG. Starałem się być obiektywny i nie przemycać moich faworytów. Mając zakaz komunikowania się między sobą, przyznawali (jakkolwiek chcieli) punkty, których każdy miał do rozdysponowania tyle, ile było kompletnych KP.

Dawałem również mogące wpływać na ostateczny wynik dodatkowe modyfikatory +1 lub -1. Aby niektórych uniknąć lub któreś zdobyć, wystarczyło choć troszkę się wysilić, odrobić pracę domową i zorientować w temacie kto, co, gdzie z kim i tak dalej w tej kampanii. Nie wszystko było podane na tacy, lecz i nic nie było ukryte, a chyba nawet wręcz przeciwnie. Liczyłem tutaj na samodzielność, inicjatywę gracza. W razie remisu kilku KP na trzecim miejscu miałem głos rozstrzygający i tutaj zwracałem uwagę na ciekawe światotworzenie, sumienność (jeśli dało sie to zweryfikować), ilość rozgrywanych sesji, oraz w najmniejszym stopniu styl grafomański
Te modyfikatory były ustalone na początku rekrutacji i znane tylko dla mnie.


Cytat:
  1. Pochodzenie ze wsi. +1
  2. Skłanianie się w historii postaci i charakterze BG do „neutralno-dobrego”. +1
  3. Szemrany charakter postaci lub zawód na bakier z prawem w profesji wybranej (nielosowej). -1
  4. List gończy na plecach. -1
  5. „Magik” w drugiej profesji (nielosowej). -1
  6. Historia postaci: pochodzenie ze stanu wyższego lub bogatego, wplatanie w historię postaci potężnych BNów z wyraźną korzyścią dla BG lub za przeszłość fabularną „godną wydanej biografii” w tak młodym wieku, okrycie się sławą przed rozpoczęciem przygody i tak dalej... -1
  7. Inne: skrajny indywidualizm, outsiderstwo, przekombinowane udziwnienia, piętrzenie sprzeczności lub głupotek, naciągania fabularne i tym podobne. -1


Nie podam kto zdobył ile punktów, czy ile komu zabrakło. To zostaje do mojej wiadomości. To tyle słowem kontekstu.



Do sesji dołączą:
  1. Fyrskar: Yorri Rdestobrody: Skryba, ex-Inżynier - 37 letni krasnolud z Schramleben
  2. Evil_Maniak: Edmund Kanincher: Banita, ex-Dozorca Śluzy - 25 letni człowiek z Oberwil
  3. rudaad: Gowdie: Skryba, ex-Złodziejka - 21 letni człowiek z Halstedt

Gratki!
Z wami skontaktuję się na PW, jeżeli będę miał coś do ustalenia. Komentarze są tutaj, choć jeszcze w archiwum w tym momencie. Pierwszy post sesji będzie nie później niż w drugim tygodniu stycznia, może szybciej.

Reszcie dziękuję za poświęcony czas. Wszystkie wasze młotkowe postacie uważam za grywalne i ciekawe. Po prostu jedne wstrzeliły się w te klimaty lepiej od drugich. Nie bierzcie do głowy i nie gniewajcie się na mnie lub co gorsza na Biberhofiaków za ich cegiełki. Z niektórymi z was już grałem, znam i doceniam a i z resztą może jeszcze również popiszę w przyszłości.

Pzdr.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline