Wątek: Leworęczność
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2015, 02:17   #10
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Swego czasu trochę się zastanawiałem nad kwestią leworęczności (w przypadku broni palnej, zwłaszcza starszej większość manipulatorów jest stworzona z myślą o prawej ręce)
Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze w dziewięćdziesiątych w armii USA do strzelania z karabinu były dla mańkutów osłonki montowane do M-16.
Z M60 już tylko praworęcznie, tak samo z granatników.

Cytat:
Z tego co się orientuję leworęczni bokserzy mieli często opinię trudnych przeciwników
Nie tyko. Gladiatorzy podobno też byli perełkami i nigdy nie wystawiano ich do walki z innymi mańkutami. Przeciwnik leworęczny zawsze będzie trudniejszy w walce, nawet przeciwko innym leworęcznym, bo oni z kolei są przyzwyczajeni też do walki z praworęcznymi.

Cytat:
Ciekawi mnie jak (i czy w ogóle) jest to rozwiązane w różnych systemach i przez różnych graczy
W młotku gracz wybiera sobie rękę, którą sie posługuje, przy tworzeniu postaci, a jak nie ma dwuręczności, a musi lać się, to ma ujemny modyfikator za walkę z bronią w nieodpowiedniej ręce. Ma to sens.

Myślę, że w profesjach typowo wojskowych w fantasy, to powinno się być z automatu praworęcznym, albo oburęcznym (jako perk). Nie było miejsca dla lewaków w formacjach zbrojnych opartych na szyku bojowym tarcza w lewej, miecz/włócznia w prawej. No chyba, że może w bardziej zaawansowanych technologicznie, gdzie biegało się bez tarcz ale z bagnetami na karabinach, to lewoskrzydłowi mogliby dawać przewagę jak piłkarze na lewej stronie boiska grający lewą nogą. W orkiestrach z prawdziwego zdarzenia też, nie ma miejsca dla leworęcznych muzyków grających w sekcjach. Ani w orkiestrach defiladowych.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem