Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2015, 17:11   #116
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Ok, to zamknąłem scenę, bo chyba już wszyscy mieli dosyć. Moim zdaniem wyszło super i oby tak dalej.

Zanosiło się na to, że możecie mieć problem ze skompletowaniem załogi, z przyczyn które sygnalizowałem gdzieś tam wcześniej. Jednak pomysł kapitana z amnestią był świetny i zdecydowanie zwiększył ilość chętnych. Nie tylko "elementu", ale również zwykłych ludzi - po prostu dzięki takiemu zabiegowi o naborze stało się głośno. Poza tym w amnestii uwzględniłem obawy księcia i jego sekretarza, więc objęła ona jedynie takich jak:
  • nieszczęśliwie skazani za długi - np. którzy stali się niespłacalni w skutek nieszczęścia, jak pożar, czy powódź a nie złej woli;
  • skazani za moralnie usprawiedliwione zabójstwo w afekcie;
  • skazani za kłusownictwo;
  • i inne czyny w świetle prawa niedozwolone, moralnie i etycznie zrozumiałe.

Co teraz?
  1. Przede wszystkim komentarze cały czas są dostępne dla wszystkich. Jest mnóstwo otwartych kwestii i w każdej chwili można dowolną z nich podnieść tu w komentarzach i dopiero jak się skrystalizuje, wpleść w sesję w razie potrzeby.
  2. Niebo - póki co - nie wali się na głowy, trwa teraz żmudny etap przygotowań. Postacie wprowadzone do gry mają czas i sposobność się spotykać, wysyłać do siebie posłańców z wiadomościami, cokolwiek. Można to robić w sesji swobodnie, jeśli ktoś ma ochotę, byle w zgodzie z regułami opisanymi w pierwszej wiadomości w tym wątku. Warto tylko dodatkowo takim małym scenkom nadawać tytuły w polu tytuł wiadomości (nie tak, jak zrobiłem w scenie I) zgodnie z konwencją: Prolog - scena "Tu tytuł Waszej scenki".
  3. Wylosowałem już całą hordę, legion BNów! Czekam teraz spokojnie na obiecane kryteria selekcji od komandora i kapitana. Jak je dostanę, to zdecyduję, jak tę rekrutację opisać/odegrać. Wszelkie sugestie wezmę oczywiście pod uwagę.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline