Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2015, 17:20   #52
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
W komentarzach do sesji wrzuciłem opisy nowych broni, jako że wyszły z tego dwa posty ni będę ich kopiował tylko wrzucę linka: http://lastinn.info/komentarze-do-se...komcie-24.html ([Neuroshima] Have gun - Will travel - komcie)

Ze szczególnie ciekawych broni w tym zestawieniu warto zwrócić uwagę na potężną dwustrzałową Howdah, S&W 52 (z jego dużą celnością, małym magazynkiem i amunicją wadcutter która sprawia że o ile może być problem z dostaniem jej to samodzielne ładowanie jest banalne)

Ciekawą opcją (zwłaszcza dla myśliwego) jest dryling, czyli broń o trzech lufach - w tym przypadku jednej kulowej i dwóch śrutowych.

Dla kogoś kto potrzebuje broni łatwej w ukryciu (albo w charakterze ostatniej deski ratunku) ciekawe będą Derringer, Pocket Pal, Praga oraz strzelający długopis.

Ciekawostką jest Alico, broń powstała do wyminięcia istniejących przepisów, w praktyce może się przydać do koszenia nieopancerzonych celów i przygniatania przeciwnika ogniem.

a z rzeczy które na starcie dostali nowi gracze:


Cytat:
Brügger & Thomet VP9
Obrażenia:0 1PPWymagana Budowa-
Kaliber:9mm Para Klasa:P Rozrzut:2
Specyfikacje:nie zacina się (20), powtarzalny, wyciszony (cichy lub cholernie cichy), poręczny (bez tłumika)
Szybkostrzelność: 2 segmenty na przeładowanie Magazynek:5+1
Opis: VP w nazwie ma być skrótem od Veterinary Pistol i wg producenta, broń służy do humanitarnego uśmiercania zwierząt bez zakłócania spokoju sąsiadom. Nadaje się też do uciszania psów wartowniczych i likwidowania terrorystów. Co ciekawe broń ta bardzo przypomina Welroda z czasów IIWŚ, tak samo jak Welrod jest powtarzalny co oznacza że po każdym strzale trzeba broń przeładować ale za to jest niemal kompletnie bezgłośny (nie ma szczęku odskakującego zamka jak w pistoletach samopowtarzalnych). Broń łatwo rozbiera się na trzy podstawowe zespoły: tłumik, sam pistolet i magazynek pełniący rolę chwytu pistoletowego. Tak rozebraną broń można łatwo ukryć. Pistolet może strzelać bez tłumika (ma wtedy cechę niecelny).
W komplecie jest instalowana na tłumiku latarka oraz dwa tłumiki: ćwiczebny (z metalowym rdzeniem) i bojowy (z silikonowymi przegrodami które zamykają się za pociskiem, żywotność jakieś 20 strzałów po których skuteczność tłumika zaczyna spadać)
osprzęt:magazynek, latarka, dwa tłumiki (patrz opis)
Cytat:
Mauser C/96 "Broomhandle"
foto 2 foto 3 foto 4
Obrażenia:0 3PPWymagana Budowa11
Kaliber:7,63x25 Mauser Klasa:P Rozrzut: 1,5
Specyfikacje: cholernie celny (+3), ładowany z łódek, nieporęczny
Szybkostrzelność:- Magazynek: integralny 10
Opis: Pistolet ten uchodzi powszechnie za pierwszą udaną konstrukcję pistoletu samopowtarzalnego. Był chętnie był kupowany przez oficerów w armiach które oczekiwały że oficerowie będą się we własnym zakresie zaopatrywać w broń krótką. Jednym z użytkowników C/96 był młody Winston Churchil który korzystał z Mausera podczas jednej z wojen burskich. Pistolet najczęściej był wyposażony w drewnianą kolbe dostawną pełniącą jednocześnie funkcję kabury.

Pistolet strzela bardzo silnym nabojem o stosunkowo małym kalibrze co sprawia że nawet dzisiaj doskonale radzi sobie z kamizelkami kuloodpornymi. Drugą zaletą tego naboju jest płaska trajektoria a co za tym idzie większa celność na większych dystansach (choć wyskalowanie regulowanego celownika do 1000m można, delikatnie rzecz ujmując, uznać za nadmierny optymizm)
osprzęt:
Cytat:
Kabura na Mausera C/96 i łódkę nabojową
foto 2
Specyfikacje: kabura pozwala na szybkie dobycie broni negując cechę nieporęczny
Opis: Kydeksowa otwarta z przodu kabura
Do Mausera produkowano (właściwie była standardem) drewnianą kolbę-kaburę która pozwala testować tę broń jako broń długą.


Cytat:
MAS 36/51
foto 2 foto 3 foto 4
Obrażenia:+2 4PPWymagana Budowa 12
Kaliber:7,5x54mm Francuski Klasa:Kb Rozrzut:2
Specyfikacje: Bardzo celny (+2), nie zacina się, przystosowany do miotania granatów
Szybkostrzelność:- Magazynek:5
Opis: Wariant MASa 36 opracowany po II WŚ. MAS 36 powstał w XX leciu jako karabin który miał zastąpić mocno już starzejącego się Lebela, tym samym stał się jednym z ostatnich powtarzalnych karabinów piechoty jakie opracowano. Trzeba przyznać że była to udana konstrukcja łącząca w sobie rozwiązania z karabinów z którymi francuzi zetknęli się podczas I WŚ. Oryginalnym rozwiązaniem jest bardzo charakterystycznie podgięta rączka zamka która miała poprawić ergonomię. Jedyną wadą było to że, jak to w konstrukcjach francuskich MAS nie ma bezpiecznika (Francuzi uznawali że żołnierze powinni chodzić z pełnym magazynkiem ale bez naboju w komorze).

Ale wracając do karabinu... Po wojnie Francuzi odbudowywali swoją armię wprowadzając nowy samopowtarzalny karabin, ale ponieważ produkcja karabinu z zamkiem czterotaktowym była szybsza i tańsza produkowali równolegle także sprawdzonego MASa, dostosowując go jednak do nowych czasów. Ponieważ czołgi i pojazdy pancerne stały się codziennością na polach walki zadecydowano o tym że piechotę trzeba wyposażyć w środki do walki z nimi. Jednym z najłatwiejszych do wprowadzenia na uzbrojenie były granaty nasadkowe. Do ich obsługi MASy wyposażono w NATOwską 22mm nasadkę do miotania i składany (i płynnie wchodzący w odpowiednie wycięcie w drewnie, francuski design!) celownik ramkowy. Karabin zachował swój oryginalny bagnet w postaci szpili przechowywanej pod lufą
osprzęt: bagnet szpilowy

Cytat:
Bergmann-Bayard
foto 2
Obrażenia:- 1PPWymagana Budowa10
Kaliber:9mm Largo Klasa:P Rozrzut: 2
Specyfikacje: bardzo celny (+2), nieporęczny
Szybkostrzelność:- Magazynek:6+1
Opis: na początku XX wieku niemiecki konstruktor Theodor Bergmann opracował pistolet ale nie posiadając odpowiednich możliwości produkcyjnych zwrócił się do Belgijskiej firmy Bayard i razem rozpoczęli produkcje pistoletu który trafił na uzbrojenie Danii, Hiszpanii i Grecji (a wariant w kalibrze .45ACP brał udział w konkursie na pistolet automatyczny dla US ARMY który ostatecznie wygrał Colt 1911). Pistolet ten jak wiele wczesnych konstrukcji posiada magazynek przed spustem co sprawia że jest ciężki na lufę, ale za to posiada długą linię celowniczą co sprzyja celności. Przycisk zwalniający magazynek znajduje się wewnątrz kabłąka spustowego a sam magazynek można uzupełniać w broni korzystając z łódek nabojowych.
osprzęt: dwa magazynki sześcionabojowe, kabura
A żeby nie ograniczać tematu do wyliczanki...

Strzelcy powiadają że "tylko celna broń jest ciekawa" nawiązując do tego stwierdzenia pozwolę sobie na wysunięcie własnej tezy: W RPG tylko "niedoskonała" broń jest ciekawa.

Co mam na myśli? Szczerze, czy jest coś nudniejszego niż strzelająca popularnym nabojem, lekka, niezawodna i celna broń z dużym magazynkiem?
 
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem