Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2015, 13:09   #17
Kajman
 
Kajman's Avatar
 
Reputacja: 1 Kajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodze
Campo Viejo, bardzo dziękuję, artykuły są niezwykle ciekawe. Jednak główną ich tezą jest sama możliwość istnienia magii, teoria na jej nieustanną bytność w Śródziemiu - bardzo słusznie przywołuje autor listy samego Tolkiena na ten temat. Chyba po prostu źle sformułowałem myśl - używając słowa "magia", bardziej chodziło mi o jej namacalne świadectwa. Np. w IV Erze można oczywiście poprowadzić bohaterów przez Mroczną Puszczę (a właściwe już Zielony Las), lub zatrzymać ich na popas w opuszczonym Rivendell. Wydaje mi się jednak, że to automatycznie ogranicza możliwości "dziania się" konfliktów, które jak mówiłem są fundamentalne dla Narracji. Oczywiście zawsze wszystko ostatecznie zależy od inwencji twórczej - jednak w przypadku, gdy dostajemy już skonstruowany Świat, bardzo łatwo o przesadę i naciągnięcia ( kolejny raz przywołam trylogię Pierumowa). Ot, kilka moich przemyśleń. Pozdrawiam i dziękuję za słowa otuchy
 
__________________
May the Bounce be with You....

Ostatnio edytowane przez Kajman : 21-01-2015 o 13:13.
Kajman jest offline