Wątek: Leworęczność
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2015, 01:27   #25
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Siemka


- Zacznę od tego, że jestem praworęczny

- Tak wspomniane parę razy było o bokserach i gladiatorach to postanowiłem dodać swoje trzy grosze na temat zwarcia.

- Uderzenia i kopnięcia - najbardziej ogólnie to nie ma znacznia. W walce używa się obu jak nie do obrony to ataku. Ale bardziej skomplikowane kombo raczej ustawiam tak by dominująca rola przypadła prawej stronie.

- Chwyty i duszenia - raczej nie ma znaczenia. Ćwiczy się obie strony tak samo. Ale znów jeśli mam wybór kombinuję tak by główne zadanie przypadło prawej stronie. Dajmy na to będąc za plecami przeciwnika właściwie zawsze wkładam mu pod szyję prawe ramię a na tył domykam lewe. Prawą mam silniejszą i precyzyjniejszą a ten moment jest trudniejszy niż domknięcie. Dla przeciwnika do obrony efekt jest jednak jednak taki sam.

- Pałka - taki z półmetrowy kijaszek. Sama postawa mnie bardzo początkowo myliła bowiem należy wystawić do przodu tę samą nogę co rękę w której trzyma się kij. Co jest niejako odwrotnością postawy przy uderzeniach. Samą pałką macha się mi łatwiej prawą ale w walce.

- Nóż - trenujemy albo z jednym albo dwoma przeciw nożom albo bez broni. Akurat nóż jest mi obojętne w której mam ręce, jakoś dziwnie obie ręce są dziwne sprawne w tej materii. I nawet jak walczę przeciw przeciwnikowi z dwoma nożami wolę mieć jeden nóż. Wóczas wolną ręką można blokować, popychać albo chwytać przeciwnika. Walki na noże są chyba najszybsze i najbardziej chaotyczne z powyższego.


- Generalnie w powyższych punktach ogólnie skłaniam się, że strona nie ma znaczenia, przynajmniej nie decydującego. Używa się i w ataku i obronie obydwu przez większą część walki. Jednak ponieważ mam ogólnie prawą stronę sprawniejszą, silniejszą, precyzyjniejszą jeśli się tylko da dąże do tego by przydzielić jej główne zadanie. Podczas treningu zaś generalnie trenujemy obie strony tak samo np. ileś tam razy powtarza się jakieś ćwiczenie jedną a potem drugą stroną. No ale muszę przyznać, że chyba wszyscy z którymi zdarzyło mi się trenować to prawusy więc raczej pewnie mają podobny punkt widzenia.
 
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem