Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2015, 09:46   #201
Gargamel
 
Gargamel's Avatar
 
Reputacja: 1 Gargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumnyGargamel ma z czego być dumny
Dobra, będzie wykład metodą łopatologiczną, jak dla blondynki.

Ja jako gracz i osoba, która wyszła z inicjatywą przeprowadzenia zaciągu Uliego na statek zacząłem scenkę. W scence tej opisałem klimat karczmy i jej ogólny zarys. Napisałem w jakiej pozycji i co moja postać obecnie robi, czyli wykonałem normalna w RPG rzecz określenia czynności postaci lokacji i ubioru.

Twoim zadaniem jest określenie gdzie twoja postać się znajduje, co robi, jak jest ubrana. To jest podstawą do dalszego pisania, bowiem jeżeli będę miał ochotę złapać kapitana za rude kudły rychło okaże się ze kapitan jest na ten przykład łysy. To, ze ja, jako gracz wiem jak wygląda twój kapitan nie znaczy ze moja postać to wie. Wykorzystanie przez postać w pełni wiedzy gracza o postaciach, świecie, zdarzeniach jest powszechnie uważane za PG. Również za PG uważane jest kierowanie czyjaś postacią, tak więc nie mogę w swoim poście napisać, że Twój kapitan siedział nadziany na przyrodzeniu oficera, bo było by to kierowanie cudzymi postaciami, a poza tym byłoby to niesmaczne.

Mam nadziejÄ™, ze wszystko jest jasne.
 
__________________
Gargamel. I wszystko jasne

Ostatnio edytowane przez Gargamel : 24-01-2015 o 09:48.
Gargamel jest offline