Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2015, 18:12   #27
Piter1939
 
Reputacja: 1 Piter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodzePiter1939 jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Ereb Zobacz post
Nad udziałem w rekrutacji się zastanowię. Na razie pytania:
1)jak zrozumiałem umysł gracza zostaje przeniesiony do ciała bohatera z fantastycznego świata. Jak z kompatybilnością obu tworów.
Dwa przykłady dla wyjaśnienia o co pytam. Chudy kujon fizyki wybiera barbarzyńcę. Kujon nie ma pojęcia o tym, jak wykorzystywać siłę mięśni, jak skutecznie mordować, czy polować itd. Student AWF wybiera maga, ale poza tym, że chce on rzucać ogniste kule w przeciwników, nic o magii nie wie. Mag nawet początkujący rozumie magie i umie ją wykorzystywać. Czy w chwili przenosin, że tak powiem następuje jakieś wymieszanie tej wiedzy? Czy jednak będzie to jakiś konflikt i gracz będzie musiał odkrywać wszystko, jak nowo narodzony, a wybór rasy i profesji będzie tylko wyznaczeniem ram w jakich będzie się poruszał?
2)To samo dotyczy świat fantastycznego. Bohater wie, gdzie żyje i jak wygląda świat, choćby był to tylko jego mały skrawek ograniczony do wsi i pobliskiego lasu. Zna przecież swoich rodziców, sąsiadów i wie, co robił dnia poprzedniego. Jak to będzie wyglądało?
3)te pięć kanonicznych ras, to żelazne ograniczenie, czy jesteś otwarty na jakieś pomysły w tej kwestii?
Na razie chyba tyle.

4)P.S.
Czyżby kolega zainspirował się tym starym kartonem?
https://www.youtube.com/watch?v=3JjhQ1Oi_3k
AD 1) Sami będziecie musieli odkryć jak "aktywować" wasze zdolności. Początki mogą być nawet zabawne Bariera będzie tkwiła, jak już wspomniałem, w psychice głównie. Wasze fantastyczne postacie z czasem będą sobie " przypominały" coraz więcej. Być może pomoże wam jakiś NPC? Kto wie?. Na koniec dodam, że dla maga przewiduje pewne ułatwienie.
AD 2) Totalna amnezja w tym względzie. Dlatego nie wymagam historii postaci.
AD 3) Tylko te 5 ras.
AD 4) Nie, nie znałem tego. Jak wspomniałem pomysł wziął się z literatury.

Cytat:
Napisał Kaeru Zobacz post
Zgłaszam artystę-malarza! Nie jestem jeszcze pewna narodowości, Irlandczyk albo Niemiec
Panie grają Paniami. Znaczyłem to w uwagach.

Cytat:
Napisał Baird Zobacz post
Pomyśł ciekawy. Przypomina mi tę kreskówkę o dzieciakach przeniesionych do świata dnd. Pytanie moje. Czy gracze znają grę do której zostają przeniesieni? Czy świat i staty potworów są im znane?
Jak wspominałem, wiedzą o świecie niewiele. Tom i ja będziemy się starali zaskoczyć graczy.
 

Ostatnio edytowane przez Piter1939 : 02-02-2015 o 18:15.
Piter1939 jest offline