Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2007, 22:30   #5
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Na całej linii popieram Rhamonę jeśli chodzi o możliwość spłaszczenia systemu przez graczy/MG. Już chyba któryś raz to powiem na tym forum, ale co tam

Otóż uważam, ze do mechaniki i wszelkich zasad należy podchodzic z przymrużeniem oka. RPG to ma być zabawa a nie ciągłe turlanie kostkami i wertowaniu podręcznika w celu znalezienia odpowiedniej tabelki. Jestem za ograniczeniem mechaniki do minimum. Chociaż właściwie nie znam mechaniki WoDa

A teraz jeśli chodzi o oszukiwanie MG aby było lepiej dla przygody. Cóż, to świadczy o MG. Po co rzucać jeśli i tak zrobi po swojemu? Najlepiej od razu ustalić z graczami czy chcą się kompletnie zdać na kostkowy los. A jak przez to przypadkiem zginą w połowie przygody - sami się na to zgodzili.

A jeśli chodzi o robienie czegoś bo można, nie raz sie z tym spotkałam A to w pełnej płytówce przeskakiwać przez mur - no bo mam 3% że się uda To akurat nie ja wpadłam na ten pomysł, tylko mój kompan, ale przyznam ze byo zabawnie. I to też zależy od przygody i ustaleń. Są przygody w których takie akcje są po rpostu rozluźnieniem w i tak luxnej przygodzie. Ale jeśli sesja jest poważna i starannie przygotowana, oczywiście nie może być miejsca na takie coś.

Uważam, że o wszystkim powinien zdecydować MG (po ewentualnej konsultacji z graczami) jeszcze zanim zacznie się gra.

Bo MG ma zawsze rację ; )
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem