Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2007, 22:42   #6
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Cytat:
A jeśli chodzi o robienie czegoś bo można, nie raz sie z tym spotkałam A to w pełnej płytówce przeskakiwać przez mur - no bo mam 3% że się uda To akurat nie ja wpadłam na ten pomysł, tylko mój kompan, ale przyznam ze byo zabawnie. I to też zależy od przygody i ustaleń. Są przygody w których takie akcje są po rpostu rozluźnieniem w i tak luxnej przygodzie. Ale jeśli sesja jest poważna i starannie przygotowana, oczywiście nie może być miejsca na takie coś.
A moich sesjach można skakać z płytówką przez mur. I to na normalnych zasadach, bo gram w o ja nie mogę, nie cierpiący ale fajniutki system gdzie tak można. I tu masz problem :P, mogę zaprezentować ci mechanikę, gdzie do rzeczy, których nie powinno być w przygodzie nie dojdzie.

A teraz chórem: Dziękujemy Wam, Twórcy Indie, którzy mają fajne pomysły.

Cytat:
Otóż uważam, ze do mechaniki i wszelkich zasad należy podchodzic z przymrużeniem oka. RPG to ma być zabawa a nie ciągłe turlanie kostkami i wertowaniu podręcznika w celu znalezienia odpowiedniej tabelki. Jestem za ograniczeniem mechaniki do minimum.
Nie należy. To znaczy jak (zapiszcie te słowa, naprawdę, gdzieś na ścianie obok komputera) gracze uśmiechają się patrząc na mechanikę to mogą. A co.
Ale jeżeli już używam tej cholernej mechaniki (Cholerna mechaniki (TM), wszelkie prawa zastrzeżone), to staram się poszukać takiej, aby spełniła moje wymagania.
Mechanika z przykładem 3% na coś co powinno być niemożliwe (to po kiego diabła uwzględniono taką możliwość, kę?) czyli jest łyżką z cytatu.
Mechanika ma różne funkcje, najprostsza to próba rozwiązania konfliktu.

Dobry wstępem do szukania różnych "dziwnych" (dla normal polish guy) jest mechanika FATE. Nie chodzi tutaj o to, abyście się nią podniecali (ale możecie :P), ale to pewien krok w stronę rozumienia innych albo całkiem innych rozwiązań.

UWAGA: Flame-mode On
Btw. Cthulhu wydaje mi się być świetnym systemem do pulpu ("To ty mnie dotknąłeś?" "Nie, to było coś mokrego..." "A może to..."->wskazuje na mackę"AAAA, chyba oszaleje, to już druga macka dzisiaj)
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.

Ostatnio edytowane przez Darken : 28-03-2007 o 13:49. Powód: dodałem parę uśmieszków i dodałem rozlużniające komentarze :D
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem