Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2015, 12:48   #3
Kajman
 
Kajman's Avatar
 
Reputacja: 1 Kajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodzeKajman jest na bardzo dobrej drodze
Dziękuję Korbasie za uwagi, chyba rzeczywiście opis sesji potraktowałem zbyt po macoszemu. "Alternatywna przygoda Śródziemia" oznacza, że jest to przygoda, której nie znajdzie się na kartach "Dodatków do Władcy Pierścieni", czy "Niedokończonych Opowieści". Tak jak jednak napisałem nie ingeruje ona w główny nurt zdarzeń, nie zamierzam np. wprowadzać bohaterów do jaskini Golluma, czy do Samotnej Góry, gdzie siedzi Smaug Spotykanie bohaterów, którzy pojawiają się w "Hobbicie", czy we "Władcy Pierścieni" też ograniczam do minimum. Inspiracją (pod względem fabuły, nie mechaniki) do przygody były podręczniki do gry "The One Ring", oraz długie wertowanie "Niedokończonych Opowieści" oraz "Dodatków", by znaleźć
odpowiednie miejsce dziania się przygody. Jeśli chodzi o długość sesji. Mam utworzoną oś fabularną, poszczególne schematy, jednakże liczę także na historie postaci, które mam nadzieję, jeszcze zmodyfikują fabułę, oraz ich inwencję w trakcie gry. Na pewno planuję poprowadzić Drużynę za Góry Mgliste, a także w lokacje nie występujące w "Hobbcie" oraz "Władcy" ( w każdym razie nie występujące w większym stopniu, niż we wspomnieniu).

Co do postaci. Podstawowe ograniczenie jest takie, że należy ją stworzyć od zera, nie może to być postać z dzieł Mistrza. Można grać wszystkimi rasami, czyli ludźmi, elfami, krasnoludami i hobbitami, naturalnie nie można orkiem, czy trollem Osoba, która będzie chciała grać elfem musi wykazać się nieco większą wiedzą, niż osoby, które stworzą ludzi, krasnoludów i hobbitów, z wiadomych przyczyn. Akcję początkową umieściłem w Bree, by możliwe było zagranie każdą z ras ( oczywiście obecność tam elfów jest nieco naciągana, jednak jest to rasa dużo bardziej "podróżnicza" niż hobbici). Co do ekwipunku - wszystko zależy od kreacji postaci, normalnym jest, że Dunedain, czy elf posiadać będą miecz, łuk itd, a krasnolud topór (lub miecz, co by uniknąć stereotypów), ale hobbici już raczej nie powinni mieć choćby mieczyka, a dostać go gdzieś na szlaku w trakcie fabuły. No i oczywiście wszystko w granicach rozsądku - nie można mieć przy sobie palantiru, czy Jedynego Mam nadzieję, że mniej więcej uszczegółowiłem, jeśli nie, proszę o dalsze komentarze Można także pisać na priv - np. jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się nieco więcej o fabule w celu tworzenia jakiejś "wpisującej się w całość" postaci. Pozdrawiam
 
__________________
May the Bounce be with You....
Kajman jest offline