Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2015, 06:53   #21
TomaszJ
 
TomaszJ's Avatar
 
Reputacja: 1 TomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Molkar Zobacz post
Przyznam szczerze tak czytam sam system i wydaje się ciekawy, jak wygląda sprawa magii która ma za zadanie ranić przeciwników - pioruny, kule ognia, kwasowe pociski, spopielające promienie, kwasowe wybuchy itp. itd. ?
Ja z kolei przyznam szczerze, że pisząc system magii starałem się odejść jak najdalej od schematu, gdzie magia to narzędzie do robienia innym krzywdy przy pomocy najróżniejszych typów obrażeń. Oczywiście każdy rodzaj magii ma zaklęcia bojowe, wszak czarodzieje potrzebują samoobrony (np. Niewidzialny łucznik w Magii Przedmiotów), ale starałem się by zaklęć nie-bojowych było więcej.

Oczywiście sam jestem niewolnikiem stereotypów i czarodziej w fantasy z tuzinem zaklęć spopielająco-dezintegrujących jest mile widziany. Dużo czarów (głównie ogień, ziemia) tego typu jest w szkole Magii Żywiołów, najbardziej pierwotnej i jednocześnie potężnej szkole magii manipulującej czterema podstawowymi elementami.
Z kolei magia natury ma moc wzywania zimna i burzy, co wywołuje równie niszczycielskie efekty.

Tak aby upewnić wszystkich i Ciebie, że nie jestem magicznym pacyfistą - Magia żywiołów, zaklęcia raniące i bojowe:
I poziom:
Ognisty potrzask, Łatwopalność, Uśpiony płomień, Oddech gejzeru, Skwiercząca iskra,
II poziom:
Ognista strzała, Wstrząśnięcie, Żar kuźni, Krąg płomieni, Deszcz Popiołów, Potężny podmuch, Język salamandry, Ognisty miecz, Pocałunek Jezior, Dłonie sługi ognia, Obłok pary, Gliniana skorupa, Płasz feniksa, Wicher do nieba, Ukamienowanie
III poziom:
Ognista kula, Ściana płomieni, W jaskini zrodzony, Zaklęcie Pożogi, Płonąca ziemia, Rozerwanie ziemi, Łza morskiego smoka, Popielna sieć, Kamienny Deszcz, Kolumna ognia, Kamienna skóra,
IV poziom:
Lanca ognia, Ruchome piaski, Kamienne kolce, Ogień z niebios, Poruszenie ziemi, Kamienny gigant, Serce wulkanu
V poziom:
Odchłań zapomnienia, Zew Tsunami, Królestwo Dymu i Ognia... ale może damy sobie spokój z niszczeniem miast co?
 
__________________
Bez podpisu.
TomaszJ jest offline