Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2015, 15:19   #641
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Ogólnie to zaznaczam do kogo jest która odpowiedź nie krępujcie się i czytajcie wszystko

Aenôhenehovohe
Nina popatrzyła na karabin zanim ci go oddała
-Z łowcą może sobie da radę ale z jednostrzałowym musisz być dobrym strzelcem

Andrew "Andy" Morrison
Cytat:
Inland T3 Carbine
Obrażenia:+1 3PPWymagana Budowa 13
Kaliber:.30 Carbine Klasa:kbk Rozrzut:3
Specyfikacje: niezawodny, celny, aktywny celownik noktowizyjny
Szybkostrzelność:- Magazynek: M1 Carbine +1
Opis: Specjalna wersja M1 Carbine przystosowana do montażu aktywnego nocnego celownika M3. Połączenie to sprawia że lekki karabinek staje się ciężką i dosyć nieporęczną konstrukcją (i nie zapomnij o plecaku z bateriami i transformatorem, to ustrojstwo pracuje na 20000V!) Ale daje dużą przewagę podczas działań w nocy. Urządzenia takie jak to były wykorzystywane podczas wojny w Korei gdzie pomagały w zabezpieczeniu amerykańskich linii przed infiltracją.

Ten konkretny egzemplarz został wyposażony w nowoczesny akumulator z maszyny molocha i filtr fotochromatyczny który zabezpiecza celownik przed przepaleniem w przypadku natrafienia na silne źródło światła.
osprzęt: dwa 15 nabojowe magazynki
-Powiedzmy ze to za wasz udział w rozwaleniu tych maszyn, razem z krótkofalówkami które zaraz spróbuję zrobić To dla was wszystkich więc wy zadecydujecie jak się tym podzielicie. Na pewno przyda wam się na nocne warty.

John "Spięcie" Morrison
Nina wyciągnęła dwa pistolety z jednej z szafek i podała go tobie
-Założyłam nowe baterie, więc powinny na jakiś czas wystarczyć. Ruger ma niestety Clintonowskie magazynki ale miej oko może znajdziesz gdzieś większe.


Cytat:
Ruger P94DC
Obrażenia: 1PPWymagana Budowa
Kaliber:9x19mm NATO Klasa: P Rozrzut:2
Specyfikacje: DA niezawodny, celny (+1), integralny laserowy wskaźnik celu
Szybkostrzelność:- Magazynek: 10 lub 15+1
Opis: P-seria Rugera to pistolety produkowane od 1985 do 2013 z myślą o rynku cywilnym, wojskowym i policyjnym. Solidne "zbudowane jak czołg" ale niestety pomimo zastosowania aluminiowego szkieletu dość ciężkie co sprawiło że przegrywały walkę o miejsce w policyjnych kaburach z lżejszymi glockami. Cenione za wytrzymałość która sprawia ze wytrzymują tysiące strzałów amunicją +P

Ten egzemplarz to rzadka wersja wyposażona w integralny laserowy wskaźnik celu.
osprzęt: dwa 10 nabojowe magazynki
Cytat:
Taurus Curve
foto 2 foto 3
Obrażenia:0 0PPWymagana Budowa
Kaliber:.380ACP Klasa:P Rozrzut: 2
Specyfikacje: DAO, wbudowana latarka, wbudowany laserowy wskaźnik celu, brak mechanicznych przyrządów celowniczych
Szybkostrzelność:- Magazynek:6+1
Opis: Czasem patrząc na jakiś wynalazek człowiek sobie myśli "Czemu ja na to nie wpadłem!?" zapewne myśl taka przeszła przez głowy konstruktorów konkurencji Taurusa kiedy ten wypuścił na rynek model Curve. Ten mały i lekki (niecałe 300g) pistolet ma bardzo ciekawe rozwiązanie: jego szkielet nie jest płaski jak we wszystkich innych pistoletach tylko łukowato wygięty żeby dopasowywać się do kształtu ludzkiego ciała. Dodatkowo obrys pistoletu jest zaokrąglony i pozbawiony wystających elementów (pomijając demontowalny klips umożliwiający zaczepienie go o pasek albo spodnie.). Nie posiada także klasycznej muszki i szczerbinki (ich namiastkę stanowi biały krzyż wymalowany z tyłu) za to ma integralną latarkę i laser co jak najbardziej wystarcza do strzelania na dystanse samoobry (w większosci przypadków poniżej 10m)
osprzęt:Osłona spustu, klips zastępujący kaburę 1 magazynek
Wraz z Niną wyciągnęliście składany stół warsztatowy ("nie chce żeby mi zdemolowało albo zagazowało campera") i przystąpiliście do rozbierania kurczaków
John "Spięcie" Morrison ST Mechanika 16/4
Rzut: 11,1,9
idzie wam dobrze, Niestety z tego którego trafiła seria z Kennexa niewiele można wyciągnąć, podobnie z następnym. Trzeci i czwarty mają uszkodzenia napędu i rozwaloną baterię ale reszta wygląda obiecująco.

Przystępujecie z Niną do składania nowych urządzeń, wykorzystując jako obudowy dwie puszki w których oryginalnie były butelki z perfumami

All
W czasie gdy Nina i John Morrison walczyli z techniką przeszliście się do sklepiku i rozejrzeliście co ma do zaoferowania. A trochę tego było:

Cytat:
Daisy PowerLine Electronic Point Sight Model 7809
powiększenie:-
Specyfikacje:+1 do celności
Opis: tani celownik kolimatorowy w założeniu przeznaczony dla wiatrówek

Cytat:
P38K SD
foto 2 foto 3
Obrażenia: 1PPWymagana Budowa
Kaliber:9x19mm NATO Klasa:P Rozrzut: 2
Specyfikacje: DA, niezawodny, zaczep magazynka u dołu chwytu. z tłumikiem nieporęczny
Szybkostrzelność:- Magazynek: 8+1 P38
Opis: Po zamachu w Monachium Niemcy utworzyli SEK (Sondereinsatzkommando) czyli policyjną jednostkę antyterrorystyczną, miała być ona wyposażona min w Peemy MP5 i broń krótką w tym samym kalibrze. Uzywany wtedy w armii pistolet P1(powojenną wersję P38 z aluminiowym szkieletem) uznano za zbyt dużą i nieporęczną i zdecydowano się na opracowanie na jej bazie nowej konstrukcji. O ile nazwa i wygląd (pomijając krótszą lufę i przeniesioną z lufy na przedni mostek zamka muszkę) wyglądają identycznie pistolety te znacznie się od siebie różnią technologią produkcji i rozwiązaniem bezpieczników.

Ten egzemplarz został wyposażony w dwie lufy - oryginalną krótką i drugą przystosowaną do przykręcenia tłumika
osprzęt:Dwa magazynki, dwie lufy, tłumik
Cytat:
Norinco JW15 z integralnym tłumikiem
foto 2 foto 3
Obrażenia:-1 0PPWymagana Budowa
Kaliber:.22LR Klasa:PM Rozrzut: 2
Specyfikacje: boczny zapłon, czterotaktowy, celny, wyciszony, celownik optyczny x4 (+1 do celności łącznie +2)
Szybkostrzelność:- Magazynek:5
Opis: Glęboko zmodyfikowany Kbks Norinco (kopia CZ), z integralnym tłumikiem i suwaną kolbą która umożliwia skrócenie broni do 47cm
osprzęt: dwa 5 nabojowe magazynki
Cytat:
Reising M50
foto 2 foto 3
Obrażenia:2 0PPWymagana Budowa11
Kaliber:.45ACP Klasa:PM Rozrzut:2
Specyfikacje: bardzo celny (+2), zabrudzony - zawodny
Szybkostrzelność:9 Magazynek: 12 lub 20 +1
Opis: Pod koniec lat 30 Eugene Reising pracujuący dla firmy Harrington & Richardson przeczuwając zbliżającą się wojnę rozpoczął prace nad nowym pistoletem maszynowym który miałby zastąpić Thompsona. Thompson pomimo wielu zalet posiadał wady – był cholernie ciężki (cięższy od Garanda) a ze względu na przestarzałą technologię produkcji był także bardzo drogi. Tak narodził się Reising, trzeba przyznać że jest to ciekawa broń. Podczas gdy większość Peemów działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego i strzela z zamka otwartego (wadą tego rozwiązania jest to że w momencie naciśnięcia na spust ważący kilkaset gram zamek zaczyna się przemieszczać co negatywnie wpływając na celność) Reising strzela z zamka zamkniętego i działa na zasadzie odrzutu zamka półswobodnego. Zamek jest w momencie strzału zamknięty a nabój wprowadzony do komory, porusza się jedynie iglica która ma niewielką masę (dodatkowo oprócz nabojów w magazynku można zmieścić jeden w komorze). Dzięki temu Reising był bardzo celny, znacznie celniejszy niż Thompson. Dodatkowo był lżejszy i lepiej wyważony. Do tego dzięki zastosowaniu nowocześniejszych technologii produkcji był znacznie tańszy (62$ w porównaniu z 200$ za M1928) choć podobnie jak Thompson w dalszym ciągu wymagał ręcznego spasowania części co powodowało że nie były one wymienne między poszczególnymi egzemplarzami.

Armia nie była jednak zainteresowana nowym Peemem ale zainteresowanie przyszło ze strony marynarki i marines. Po szybkich testach w 1942 nadeszły zamówienia. Niestety o czym boleśnie się przekonano testy były zbyt pośpieszne. Wady broni wyszły na jaw dopiero w trakcie walk na Pacyfiku. Broń miała bardzo małe luzy między poszczególnymi częściami co sprawiało że wszechobecny na wyspach piasek dostawał się do broni i powodował zacięcia. Dodatkowo skomplikowana konstrukcja powodowała że rozkładanie broni do czyszczenia było czasochłonne. Kolejnym problemem była wspomniana konieczność spasowania części która powodowała że rusznikarze mieli masę roboty z obróbka części zamiennych żeby pasowały. Oraz nienajlepszy projekt magazynków. Dlatego dosyć szybko broń w linii została zastąpiona przez inne konstrukcję a wycofane egzemplarze odesłano do stanów gdzie służyły w policji i służbach więziennych. Jak nietrudno się domyśleć była to znacznie mniej wymagająca służba i Reisingi sprawdzały się w niej doskonale. Do tego stopnia że po wojnie w dalszym ciągu napływały na nie zamówienia. Sporo tej broni trafiło później na rynek cywilny i nie jest czymś niezwykłym spotkanie jednego z nich.

Niezwykłym rozwiązaniem jest umieszczenie rękojeści napinania zamka – znajduje się ona w szczelinie pod lufą.
osprzęt: cztery 20 nabojowe magazynki
Cytat:
SOG BLADELIGHT HUNT
foto 2
Obrażenia: zależne od budowy
Specyfikacje: bonus do zręczności w ataku/w obronie: +1/+1, wbudowana latarka
Opis: Nóż wyposażony w sześć diod (po trzy po obu stronach ostrza)
osprzęt: pochwa
R.A.T.S – Rapid Application Tourniquet System- opaska uciskowa którą można założyć jedną ręką

25 nabojowe pudełko naboi 12ga śrut
 

Ostatnio edytowane przez Leminkainen : 01-03-2015 o 15:21.
Leminkainen jest offline