Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-03-2007, 22:41   #18
Maczek
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Trochę mnie zdziwiło po przeczytaniu tych wszystkich (no moze nie wszystkich powiedzmy wiekszości) postów że jakby staracie się porównac te dwa systemy i znaleźć ich wady czy nawet zalety a już totalnie mnie zaskoczyło że ktoś pokusił się o porównanie który z nich jest lepszy.

Oczywiście mozna mówić że jedne jast lepszy czy drugi, ale chyba nie to dokładnie jest tematem tego tematu (jak to fajnie brzmi). To zupełnie dwa różne systemy. Nawet światy są inne. To tak jakby porównywać DD do Warhammera. Dość jednak marudzenia i przejdę do rzeczy.

Czy Stary WoD odejdzie w zapomnienie i czy Nowy go wyprze? Odejśc to na pewno odejdzie ale na pewno nowy go nie wyprze. Jeśli już coś go wyprze to raczej DnD. Chodzi o to że gusta zwyczajnie się zmieniają ludzie inaczej grają, chcą czegoś nowego. I bardzo dobrze. Tak powinno być. Stare odchodzi nowe przychodzi. To całkiem naturalne. I z tą zasadą stary WoD zostanie zwyczajnie wyparty przez nowe systemy. Nie ma sensu się zastanawiać czy to będzie nowy WoD czy DnD czy masa innych powstałych ostatnio systemów.

Swoją drogą dziwią mnie też argumenty. Często pojawiał się tekst o kolorowych kartkach. Osobiście przesiadłem sie kiedyś z podręcznika od Warhammera na podręcznik od Wampira. Niemal dostawałem orgazmy jak przerzucałem piękne, lśniące, idealne kredowe kartki i oglądałem masę klimatycznych rysunków. Kolorowe kartki w nowych systemach to nic nowego. Zwyczajny zabieg reklamowy, ale i moim zdaniem konieczność i głównie szacunek dla graczy. Jaka przyjemność grać wyświechtanym podręcznikiem kiedy można mieć ładny i miły i... w ogóle. Można o tym mówić w nieskończoność (pisać też mozna). Argumentów jest mnóstwo.