Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2015, 12:53   #37
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Nie lubię tych porównań do Viseny, uważam ją za kompletny niewypał lokacyjny - choć może to była kwestia sesji dla początkujących jednak... Poza tym mam wrażenie,że im bardziej dookreślony świat tym się - paradoksalnie -gorzej ludziom pisze historie O.o

Na chwilę obecną mam trzy ramowe koncepty:

1. Gildia ogólna - tak jak we wstępniaku prologu Gildii i na założeniach sesji dla początkujących. Misje odgórne oraz osobiste, pomiędzy nimi prowadzicie/budujecie swoje życie w lokacji oraz gildii. Proste i niezbyt wymagające indywidualnie - jakieś 5-10% czasu sesji.

2. Pochodzicie wszyscy z jednej, konkretnej pomniejszej lokacji (a'la Visena, niech Wam już będzie), znacie się prawie że od kołyski, i tam się rozwijacie fabularnie oraz gildiowo pomiędzy misjami. Bardziej wymagające od graczy (10-15%).

3. Prawie-że-sandbox. Jesteście "bezpaństwowcami", że tak powiem. Uciekinierami z północy Królestwa przed wojną z orkami, 25 synem czy 30 córką bez szans na posag czy ziemię, wygnańcami ze swoich wsi etc. Innymi słowy dopiero szukacie swojego miejsca w Królestwie.
Zaczynacie w Gildii z pkt 1. Potem w jakiś (mnie tylko znany deus ex) sposób lądujecie w innej lokacji, gdzie jest kupę roboty, ziemi itp. - gdzie możecie się zadekować, zamieszkać i rozwijać fabularnie, oraz z własną nową gildią.
Tu bym określiła wkład własny jako hm... 30% może? Na oko, oczywiście.
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 23-03-2015 o 12:58.
Sayane jest offline