Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-04-2015, 23:03   #11
Egzio
 
Egzio's Avatar
 
Reputacja: 1 Egzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie coś
W związku z pytaniami.

Number łan
Akcja rozgrywa się w czasach przypominających wczesną II połowę średniowiecza, jednak w przeciwieństwie do naszego świata, tam średniowiecze nie było wiekiem ciemnoty i zacofania, wręcz przeciwnie - ludzie są nadzwyczaj wykształceni, oczywiście nadal nie wszyscy potrafią pisać i czytać, ale są to głównie wieśniacy, w mieście nie do pomyślenia jest by przeciętne dziecko nie potrafiło czytać, nie wspominając o dorosłych - osoba która nie posiada tych umiejętności jest dyskryminowana przez resztę społeczeństwa. Medycyna opiera się głównie na prostej magii, niesamowicie skutecznej zresztą , naturalnych sposobów leczenia i opatrywania ran uczą się głównie rycerze na wypadek gdyby na polu bitwy zabrakło ,,czarodziejskiej dłoni''.

Number tło
Religia jest wzorowana na średniowiecznym chrześcijaństwie, ale chrześcijaństwem nie jest (a to dlatego ze na sesji religia będzie ukazywana głównie w złym świetle jako przyczyna wielu nieszczęść, stąd też musiałem zdecydować się na wymyślenie czegoś autorskiego.) są wznoszone kościoły, kapliczki, pomniki, większość dzieł literackich i obrazów porusza głównie tematykę religijną, religia ma duże znaczenie dla ludzi z kompletnie innych powodów niż w prawdziwym średniowieczu, tutaj bogowie fizycznie ukazują swoją obecność - chociażby wysyłając istoty z niebios na ziemię, przeważnie robi to w dwóch wypadkach:
- By ukarać istotę niebiańską za grzechy których dopuściła się w zaświatach.
- By istota niebiańska głosiła wolę bożą.
Inkwizycja bardzo zacięcie broni rygorystycznych zasad bożych i głównie skupia się na wybijaniu niewiernych (w czym ma bardzo duże poparcie społeczeństwa - w końcu bogowie dobitnie starają się zaznaczyć swoją obecność, więc brak wiary w nich jest nie do pomyślenia)

I taka mała informacja, dopiero sobie o tym przypomniałem.

Sesja będzie dosyć długa, więc zabawa będzie trwała naprawdę mnóstwo czasu.
Jako ze jednak ze z pbfami mam już niemałe doświadczenie, wiem o tym ze ekipy potrafią niesamowicie szybko się wykruszyć, dlatego jeżeli większa część drużyny w którymś momencie zniknie jak zaczarowana, to dokonam odpowiednich zmian w fabule która sprawi ze do zabawy wejdzie nowa ekipa bez ,,resetowania kampanii'' (sami wiecie, zaczynanie tego samego na nowo to często błędne koło, a chcę jednak doprowadzić was do finału.) a gracze którzy pozostaną aktywni zostaną przyłączeni do nowej ekipy - będzie to pewnie wymagało kilku wyrzeczeń dla mnie jako mistrza gry, więc jednak chciałbym raczej z tego rozwiązania nie korzystać
 

Ostatnio edytowane przez Egzio : 05-04-2015 o 23:45.
Egzio jest offline