Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2015, 12:44   #22
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Zasadniczo karczma miała być w kolejnej turze, ale już niech wisi

Kilka uwag do kart, bo zaczęłam sprawdzać historie, jak widać.

Po pierwsze, dziękuję wszystkim, którzy nie zrobili glosariuszy, dokładając mi tym samym roboty. Skoro NPCe zostali potraktowani po macoszemu w kartach, to tak samo zostaną potraktowani w sesji. Ci opisani dokładnie, z charakterami włącznie z pewnością się pojawią.

Po drugie - prócz dwóch osób - wszyscy jesteście doświadczonymi graczami i wpisy: "Nie wiem, nie znalazłem/łam, chyba, jakoś, wydaje mi się" - są troszkę śmieszne. Wszystko potrzebne do stworzenia postaci (już abstrachując od mechaniki) jest w podręczniku gracza, z podstawowym ekwipunkiem na czele. Istnieje nawet coś takiego, jak spis treści, gdzie można znaleźc odpowiednią stronę. Pierwszy lewel to na prawdę niewiele roboty, zwłaszcza że dostaliście mało kasy. To Wy wiecie jak bohater wygląda czy co ma. Dlatego jeśli tego się komuś nie chciało zrobić, to sorry - Wasza strata. Podobnie będzie w sesji - nie będę latać za graczem, który nie zauważył, że w pakiecie z łukiem nie ma strzał, a do płaszcza nie dodają majtek. Opieka nad bohaterem to Wasza broszka.

Po trzecie, opisów wyglądu bohaterów jest może połowa, ich charakteru czy ogólnej wiedzy o nim jeszcze mniej, a oczekiwania względem sesji wypisała jedna osoba. Tak że - patrz punkt pierwszy, czyli Wasza strata.
 
Sayane jest offline