Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-04-2015, 22:29   #8
Orthan
 
Orthan's Avatar
 
Reputacja: 1 Orthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputacjęOrthan ma wspaniałą reputację
To nie była przyjemna praca szczególnie ze względu na zapach i leżące wszędzie łajno które musiałem uprzątnąć, wolałem już od tego gołębie i pracą jako pomocnik gołębiarza, ale z przymusu to przymus. Niestety pracę którą kazano mi wykonać musiałem zrobić, wolałem z własnej woli nie zadzierać z czarną strażą i nie sprawdzać na własnej skórze plotek obecnie o nich krążących po stolicy.
Gdy tak pracowałem w moje oczy rzucił się leżący na ziemi wśród odchodów drewniany pierścień. Początkowo zdumiałem się, szczególnie że pierścień wyglądał na naprawdę dobrze i misternie wykonany. Podniosłem z ziemi jeszcze bardziej się zdziwiłem na pierścieniu był wyryty znak drzewa dębu, herbem królestwa. Z tego co pamiętałem żaden z możnych którego kojarzyłem i widziałem na dworze, ani żaden z sług naszego nowego króla nie nosił takiego pierścienia. Wydawało mi się to niezwykle interesujące, kto mógł być właścicielem takiego pierścienia i dlaczego właściciel go zgubił, może ktoś go szuka, a także dlaczego na tym pierścieniu był herb królestwa? To był interesujące pytania na które postanowiłem znaleźć odpowiedź, choć na razie wolałem dokończyć zleconą mi pracę i nie za bardzo rzucać się w oczy pilnującym mnie czarnym strażnikom.
Potem kiedy skończę pracę w zagrodzie, odświeżę się i zmienię strój i poszukam odpowiedzi na pytania dotyczące pierścienia. Być może trzeba będzie znaleźć kogoś kto posiada taki sam pierścień, lub na początek zajrzeć do biblioteki i znaleźć informację o herbach i znakach rodowych ziemi Emerhill, być może tam znajdę informację o tym pierścieniu. Lub poszukać kogoś kto wykonał ten pierścień lub pierścienie, ale w każdym razie należało zachować ostrożność, lepiej nie budzić podejrzliwości u królewskich sług dziwnymi pytaniami. Kończąc swoje przemyślenia schowałem pierścień do sakiewki i zająłem się dalej swoją pracą.
 

Ostatnio edytowane przez Orthan : 01-05-2015 o 14:54.
Orthan jest offline