Wątek: Prawa autorskie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-05-2015, 14:58   #1
Inferian
 
Inferian's Avatar
 
Reputacja: 1 Inferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputację
Prawa autorskie

Hej, zakładam ten wątek ponieważ bardzo mnie zastanawia temat używania cudzych zdjęć umieszczonych w internecie jako obrazki do sesji.

Wiem, że można znaleźć całą masę darmowych, albo narysować samemu coś w programie, ale akurat najbardziej pasują mi jednego z artystów.

Trochę czytałem już na "internetach", ale ciągle mam wątpliwości, tak więc pomyślałem, że może ktoś z naszego forum pomoże mi w upewnieniu się.

Mianowicie chodzi o zdjęcia jednego z fotografów, które są na internecie, czy jeśli takie użyje, za pomocą linkowania na forum czy będzie to legalne?(bo myślę, że jak zapiszę na dysk i w tedy dam na inny serwer to złamię prawo, bo w tedy będzie to wgrany przeze mnie plik) Nie chcę w tej chwili zdradzać konkretnego fotografa, bo jego zdjęcia wiązały by się konkretnie z fabuła gry jaką prowadzę. Za to jednak mogę dać jakieś podobne tak aby każdy czytający wątek mógł wiedzieć o czym to ja piszę. Dajmy więc jako przykład, że będę chciał użyć zdjęć pana Robin Hammond.

Jeśli wezmę jakiekolwiek ze zdjęć które zrobił innym ludziom bądź miejscom jako kopiuj adres URL i wstawię na forum w moim poście czy będzie to nielegalne? Widzę czasem, że takowe zdjęcia pojawiają się na stronach internetowych, ale nie wiem może mają na to zezwolenie.

Dodam jeszcze, że nie widzę żadnego znaczka mówiącego o typie licencji, ale znając dobra własne i twórców wiem, że jest na takich rzeczach prawo własności.

Z góry dzięki za szybką odpowiedz i pozdrawiam
 
Inferian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem