Wątek: Prawa autorskie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-05-2015, 21:34   #35
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cedryk - jego zdanie jest ważniejsze niż prawo.
Cedryk - człowiek, który sprawdził w ściśle tajnym wszechrejestrze spraw sądowych, prokuratorskich i policyjnych*, że skarżenie za wykorzystanie grafik w PBF-ach nie miało miejsca w Polsce.
Cedryk - ignorant prawa który czuje potrzebę wypowiadania się o prawie pisząc kompletne bzdury.
Cedryk - człowiek, który zaraz odpisze, a ja już nie będę odpisywał (no dobra, chyba, że znów napisze o "prawdzie stosowanej" albo inny nadzwyczajny farmazon), ale powtórzę, bo ja z kolei czuję potrzebę walki z ignoranctwem prawa i tymi którzy wprowadzają w błąd społeczeństwo powołując się na rzekome doświadczenia:

NIE CZYTAJCIE TEGO CO CEDRYK PISZE O PRAWIE
ZUPEŁNIE NIE ZNA SIĘ


I jeszcze jedno: Cedryk - człowiek, który nie umie czytać ze zrozumieniem, który uważa, że im więcej napisze tym większą ma rację.

*jeśli takowy istnieje to grubo
Cytat:
Napisał Campo Viejo Zobacz post
Edgar, jak chcesz mieć czyste sumienie, to napisz do tego fotografa o zgodę na wykorzystanie zdjęć (rozumiem, że one nie są wystawione na sprzedaż). Prawdopodobnie odpisze, że dziękuje, że pytasz i jeżeli na tym nie zarabiasz, to okay. Daj mu credit pod każdą fotografią, jeżeli się zgodził, to zaznacz, że umieszczone za aprobatą autora. Jeśli nic nie odpisze, tym bardziej zaznacz kto jest autorem. Wyślij link do sesji dla fotografa z informacją, że jeżeli mu to nie pasuje, to usuniesz wszystko gdy tylko on wyrazi takie życzenie.

Kilka razy pytałem grafików o zgodę. Tylko jeden się nie odezwał. Żaden nie zabronił do niekomercyjnych celów.
Dzięki. Ładnie napisane.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 10-05-2015 o 21:55.
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem