Wątek: Prawa autorskie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-05-2015, 22:14   #49
Ogryzek Szatana
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 1 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
To, że nikt tutaj nie zna udokumentowanych spraw, że autor ścigał jakiegoś forumowicza za używanie jego obrazka na sesji, nie wyklucza, że mógłby to zrobić. Takie ma prawo, ale najpewniej:

- nie ma pojęcia, że jego grafika jest wklejona na jakimś forum.
LUB
- zwisa mu to, bo nikt nie czerpie z tego korzyści majątkowych (materialnych?).

Anonim nikogo nie straszy, po prostu podaje, jak wygląda sytuacja z prawem. Odpowiada na pytanie zadane przez Edgara.

Cytat:
Nikt nie ukarze piszących (MG, graczy) za użycie grafik czy też muzyki w niedochodowym PBF-ie.
Dopiszmy, że na 99.99% nikt tak nie zrobi i tego się trzymajmy. Ja osobiście się nie boję, że ktoś się ze mną skontaktuje w tej sprawie, a jeżeli nawet, to po prostu dogadam się, że usunę grafikę lub dam odnośnik do autora.

Szansa, że autor jednak będzie szedł w zaparte i żądał rekompensaty majątkowej jest marginalna. Skończy się w najgorszym wypadku w sądzie, gdzie wyrok ogłosi, że grafika ma zostać usunięta, ponieważ nikt mi nie będzie w stanie udowodnić, że robiłem to komercyjnie. Absolutnie nie ma się czego obawiać.



Dodatkowo chciałbym odnieść się do tego, co napisał Anonim:
Cytat:
Nie wyobrażam sobie tego. To jest po prostu złe i powinno być wyeliminowane. To żadna praca - jak ktoś ma talent to niech to robi, a fortuna się do niego uśmiechnie. Nie można tak wszystkiego przeliczać na pieniądze. Przez to całe przeliczanie świat jest co raz gorszy i gorszy.
Nie zgadzam się. Ktoś coś stworzył i ma prawo zrobić sobie z tym co tylko mu się podoba. Chce udostępniać tylko odpłatnie? Ok, jego sprawa. Chce ganiać każdego, kto wstawi np. grafikę bez jego pozwolenia gdziekolwiek? Niech i tak będzie, takie ma prawo, jego sprawa.



EDIT: Odpowiadałem po tym poście (Prawa autorskie). Ludzie, ochłońcie.
 

Ostatnio edytowane przez Ogryzek Szatana : 10-05-2015 o 22:18.
Ogryzek Szatana jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem