Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-05-2015, 21:17   #23
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Nie chcę rozpisywać nowego tematu, bo chyba nie ma to sensu, więc spytam tutaj.

Opcja nr. 1 zdecydowanie wygrywa, zapewne nie tylko z powodu settingu, ale również założeń. Szybka gra w małym gronie, bez docka, nastawiona na akcje, kombinowanie i walkę, z delikatnym tłem fabularnym w klimacie służb specjalnych, pełna, zabójcza mechanika... ok, spokojnie, bazowych założeń nie zmieniamy. Ale ten sam pomysł można rozpisać jeszcze na kilka wariantów. Te, które wydają mi się równie kuszące, to:

1.1 Wersja oryginalna - czyli starożytny Rzym 250 AD i walka o utrzymanie wpływów rozpadającego się Imperium na terenie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Niewykluczone, że pojawią się elementy mistyczne/magiczne.

1.2 Czasy współczesne - to, o czym wspomniałam w temacie "A mnie się marzy...". Gracze jako cyngle jakiejś dużej organizacji przestępczej, wysłani do USA do rozwiązywania różnych problemów. "Agresywne negocjacje" z innymi gangami, ochrona laboratoriów amfy, uciszane niewygodnych świadków czy bardziej dyplomatyczne zagrywki - wszystko co kojarzone jest ze zorganizowaną przestępczością, raczej na poziomie ulicy, niż "białych kołnierzyków". Brutalnie, okrutnie i ostro. Klimaty Sons of Anarchy, The Wire, Shield.

1.3 Cyberpunk - agenci któreś z "Sekcji" - tajnych komórek rządowych ds. spraw bezpieczeństwa publicznego zaangażowani w tajne operacje decydujące o politycznej stabilności kraju. Może trochę więcej śledztwa niż rozwałki i bardziej subtelne podejście do rozwiązywania problemów niż w opcji 2. Mocno inspirowane serią Ghost in The Shell.

----

Tak więc, drodzy ankietowani, ku której opcji z tych 3 się skłaniacie najbardziej? Uwagi, sugestie, propozycje?

Jak wiatr dobrze powieje, to rekrutka może wystartować w ciągu kilku tygodni, muszę mieć tylko pewność, na co się zdecydować
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 13-05-2015 o 21:31.
Autumm jest offline