Wątek: Narrenturm
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-05-2015, 10:58   #118
Manji
 
Manji's Avatar
 
Reputacja: 1 Manji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnie
Krótka opowieść o punktach doświadczenia.

Punkty (PD-ki) jak wiemy stanowią nierozłączną część RPG, bez PD-ków to już nie to samo. Postanowiłem po każdej scenie rozdzielać PD-ki. Poniżej przedstawię zarys za co te PD-ki daję.

1. Za wcielanie się w swoją postać, za pokazywanie innym graczom kim BG jest, jakie podejście ma do świata, jaką ma moralność, jak postrzega otaczający świat, jak reaguje na krzywdy innych, itp. itd.

Ukazując charakter waszego BG nie tylko ożywiacie postać, a przede wszystkim ja jako MG jestem wstanie dostosować przygody, tak byśmy wszyscy czerpali z gry mozliwie największą przyjemność. PD-ki za 'odgrywanie' stanowią aż 45% całości.

2. Deklaracje. Macie w rękach potężne narzędzie świato tworzenia. Im większa pomysłowość, im bardziej spektakularne rozwiązania tym więcej PD-ków, ale nie tylko, lepiej się taki tekst czyta i tu wracamy do cześci najważniejszej, zabawy grą.

Deklaracje typu :'gadam z barmanem by się czegoś dowiedzieć', bardzo kontrastują z 'obdaruję barmana zlotą monetą, następnie pogadam z nim o jego zdrowiu, o rodzinie, a gdy już zmieni nastawienie wypytam o to co chcę się dowiedzieć.' Oczywiście plotkowanie z barmanem możnaby rozwinąć znacznie bardziej, a co za tym idzie znacznie więcej informacji wydobyć. Za deklaracje jest aż 35% PD-ków.

3. Aktywnosć w głównym watku przygody, rozwiązywanie zagadek, podażanie wg scenariusza.

Tu najłatwiej bo wystarczy zwyczajnie robić co kolwiek ale aby iść wedle scenariusza. Z pewnością zauważyliście, że od czasu do czasu w moich postach pojawia się tekst zupelnie nie związany z waszymi BG. Te informacje trafiają do waszych BG ale w postaci wypaczonych plotek. I oczywiście te dodatkowe teksty wyznaczają główny nurt scenariusza. Za aktywność jest do 20% całości PD-ków.

Teraz zapraszam na pw, byście odczytali PD-ki za 1 scenę.

Pozdrawiam
Manji
 
__________________
Świerszcz śpiewa pełen radości,
a jednak żyje krótko.
Lepiej żyć szczęśliwym niż smutnym.
Manji jest offline