Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2015, 23:23   #24
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Co swoja drogą rodziło by pytanie jak mogli niezauważyć zbliżającej się katastrofy...
Może byli zbyt zajęci ciągłą wojną, spiskami i manipulacjami...
Może wydarzyło się coś, czego nie przewidzieli...
Może pojawiła się nowa siła...
Możliwości jest sporo. Najważniejszy jest efekt. Zaskoczenie i kompletne nieprzygotowanie do tego, co nadeszło.

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
...najważniejsze jest ile z klimatu WoDowych nadnaturali chcesz zachować.
To zależy, co, kto uważa za WoDowy klimat. Na pewno nie będzie wszechobecnych wampirzych, czy też magowych spisków, choć spiski i zakulisowe wojny na pewno pozostaną. Nie będzie dominacji nadnaturali, ale to już wiecie.
Nie będzie nadmiernego nurzania się w emo-flakach i roztrząsania wydumanych moralnych problemów.
Nacisk będzie położony na przetrwanie i odnalezienie się w nowym, zmieniającym się świecie. Będzie tajemnica, okrucieństwo, poczucie zagrożenia i strachu, groza, krew i śmierć. Tak to widzę.

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Więc dlaczego postanowili się ludzie ich tak po prostu pozbyć? Toż to jak zarżnąć kurę znoszącą złote jaja.
Ważne i trafne pytanie. Mogę tylko powiedzieć, że powszechne tępienie nadnaturali, to oficjalna propaganda. To, co się dzieje za kulisami tej wojny to już inna sprawa. Ludzie, którzy stworzyli broń przeciwko nadnaturalnym musieli ją przecież na kimś testować. Można sobie wyobrazić co się dzieje obecnie w wojskowych i korporacyjnych laboratoriach.

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Podsumowując, pomysł sam w sobie bardzo fajny lecz wydaje się niedopracowany.
Dzięki. I faktycznie pomysł jest takim samorodkiem, który trzeba obrobić. To temat sondy, a nie rekrutacji. Wasze pytania, wątpliwości skutecznie pomagają mi dopowiadać i uszczegóławiać wiele kwestii.
Jak wspomniałem nie mam w planach tworzenia nowego settingu, a jedynie zbudowanie ciekawego tła dla sesji. Widać jednak, że jest w tym spory potencjał, choć aby w pełni go wykorzystać trzeba, by było poświecić wiele czasu i pracy.

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Czy substancja X jest również zabójcza dla magów a jeśli tak to dlaczego nie dla ludzi?
Odpowiem w ten sposób. Jest to substancja, która wpływa na całą rzeczywistość zarówno tą w materialnym świecie, jak i na świat duchowy.
Zatem jest to bardzo potężna broń. Ludzkość zdobyła ją w jakiś sposób i choć oficjalne komunikaty głoszą, że jest to wybawienie dla ludzi, to nie jest przecież powiedziane, że ludzie ją w pełni kontrolują.
Jak każde potężne narzędzie, a broń w szczególności ma swoje jasne i ciemne strony.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline