Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-05-2015, 08:17   #26
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Cytat:
"Tyle że te "emo flaki" mają tyle samo wspólnego z WODem co Jesienna Gawęda z Młotkiem czyli nic :P "
Tu bym się spierał. Nawet w podręcznikach jest duuużo o odgrywaniu właśnie emo-flaków. To był i byc może nadal jest (nie mam kontaktu z fandomem poza forum) dominujący styl gry.
WoD podobnie jak dedeki ma swoich ortodoksyjnych fanów, którzy nie wybaczają odstępstw od jedynej, słusznej i true wersji WoDa.
Pal sześć, że w samych podręcznikach nie ma jednej wizji.
Poza tym w każdym podręczniku do rpg stoi, jak wół, że MG kreuje świat i jak coś mu nie pasuje, to może to odrzucić.
Jednak nie o tym chciałem.

Cytat:
"Problem w tym że większość nadnaturali która skupi się jedynie na przetrwaniu bardzo szybko zatraci się w bestialstwie"

I oto w znacznej mierze chodzi. Ludzi, czy wymyślone nadnaturale w obliczu ekstremalnych sytuacji i warunków będą zachowywać się zgoła inaczej niż w normalnej, dobrze sobie znanej sytuacji. Ludzie w czasie wojny, czy choćby porwania będą się zachowywać właśnie jak bestie, tylko po to, żeby przetrwać.
Przetrwanie sprawia, że do głosu dochodzą pierwotne instynkty. Ocalić nie tylko życie, ale i własne jestestwo, duchę, czy światopogląd, to dopiero wyzwanie.

Ta sesja ma właśnie międzyinnymi o to opowiadać. Sprawdzić, co będzie gdy zedrzemy patynę fanbojowskiego klimatu, mega spisków i emo-flaków z WoDa, gdy diametralnie zmienimy warunki egzystowania nadnaturali, gdy zmienimy podział sił, co wtedy się stanie. Jak będą zachowywać się poszczególne gatunki, postacie i gracze.
Zdaje sobie sprawę, że nie każdemu coś takiego siądzie. MIędzyinnymi z tego powodu jest ta sonda. I fajnie, że wywołała ona taką dyskusję.
I powiem, że nawet mimo tylu głosów sprzeciwu to mam ochotę coś takiego poprowadzić. Wasze pytania pomagają dopracowywać moją wizję i ją uszczegóławiają. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline