Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-05-2015, 10:01   #27
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Spoko ja tam z kolej szanuje twoje prawo jako MG do modyfikowania świata jak ci się żywnie podoba. Nie jestem jakimś purystom ale...

Cytat:

I oto w znacznej mierze chodzi. Ludzi, czy wymyślone nadnaturale w obliczu ekstremalnych sytuacji i warunków będą zachowywać się zgoła inaczej niż w normalnej, dobrze sobie znanej sytuacji. Ludzie w czasie wojny, czy choćby porwania będą się zachowywać właśnie jak bestie, tylko po to, żeby przetrwać.
Przetrwanie sprawia, że do głosu dochodzą pierwotne instynkty. Ocalić nie tylko życie, ale i własne jestestwo, duchę, czy światopogląd, to dopiero wyzwanie.

Ta sesja ma właśnie międzyinnymi o to opowiadać. Sprawdzić, co będzie gdy zedrzemy patynę fanbojowskiego klimatu, mega spisków i emo-flaków z WoDa, gdy diametralnie zmienimy warunki egzystowania nadnaturali, gdy zmienimy podział sił, co wtedy się stanie. Jak będą zachowywać się poszczególne gatunki, postacie i gracze.
Odpowiedź jest prosta wszyscy oszaleją zmienią się w bezmyślne bestie które będzie łatwo zabić :P w starym \Klasycznym świecie mroku jest wyraźnie powiedziane że wszystkie stworki mają jakąś nadnaturalną istotkę w środku która chcę żeby żyli według instynktów i jeżeli się jej posłuchają przegrają :P

Nie sposób tu mówić o "Efekcie Lucyfera " jak u Philipa Zimbardo bo mamy tu do czynienia z istotami wykraczającymi po za ludzką psychologie.

Wilkołak poda się Frenzy, wampir bestii, demon stanie się jeszcze bardziej demoniczny, magowie zmienią się w Maruderów itp. jak na razie z tych założeń sesji może wyniknąć to że każda z postaci BG osiągnie fail state danej gry i te postaci staną się niegrywalne :P

Oczywiście da się taką sesje przeprowadzić ale powinieneś pomyśleć nad jakimiś zasadami domowymi bo skoro nie chcesz prowadzić psychodramy (wcale się nie dziwię :P) to trzeba jakoś zapobiec graczom którzy będą mordować niemowlaki ku przetrwaniu :P chyba że chodzi o sesje bestialską :P

Wydaje mi się że WOD nie jest dobrym systemem na tego typu rzeczy bo to będzie pchanie graczy ku przegranej.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 26-05-2015 o 12:08.
Brilchan jest offline