Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-05-2015, 19:31   #30
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Asenat Zobacz post
Ja dalej nie widzę tu powodu, dla którego przedstawiciele jednego rodzaju ponadnaturali mieliby współpracować z innymi. Cień nowego wielkiego zagrożenia jakoś mnie nie przekonuje. Bo bardziej opłacalne i wygodne jest rzucenie odwiecznych antagonistów na pożarcie lub sprzedanie ich. Może wróg się zajmie, może wróg się da przekupić, a poza tym nigdy ich nie lubiliśmy, to z kopa na pożegnanie, choćby świat się walił . W takiej sytuacji to i własnego ziomka można wystawić, a co dopiero takich, co to są inni od nas i zawsze mieliśmy z nimi na pieńku.
Racja. To o współpracy dotyczy głównie grupy w której będą gracze. W końcu crossover miał być, ale obecnie to już nie jest takie pewne.
Taki sojusz na pewno nie będzie trwały, ale w obliczu tego typu zagrożenie, tylko choćby chwilowe wspólne działanie może pomóc przetrwać i myśleć o odwróceniu sił.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Nie sposób tu mówić o "Efekcie Lucyfera " jak u Philipa Zimbardo bo mamy tu do czynienia z istotami wykraczającymi po za ludzką psychologie.
.
Też dyskusyjne. W końcu większość nadnaturali to poniekąd ludzie tyle, że supermocami. Ich psychika zmienia się niewątpliwie, ale nie aż tak bardzo aby przestali przypominać ludzi. Chyba, że mowa o członkach Sabatu

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Wydaje mi się że WOD nie jest dobrym systemem na tego typu rzeczy bo to będzie pchanie graczy ku przegranej.
Już tam zaraz przegranej. Sytuacja wyjściowa nie jest może łatwa, ale zawsze jest jakieś światełko nadziei.
Istnieje wszak wiele settingów, gdzie gra się po zagładzie ludzkości w świecie zgliszczy i jałowych pustkowi. Tutaj mamy świat na krawędzi, więc powinien być tym ciekawszy.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline