Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-03-2005, 10:31   #4
Elvin
 
Reputacja: 1 Elvin ma wyłączoną reputację
Wow, fajny temat, tylko niewiem jak się ustosunkować do pytania

Lubię praktycznie każdy świat,

FR - za fantastyczność, pełno wszędzie magii, za oryginalne postacie (choćby Galaeorn Nihmedu, Ruha, i jeszcze paru innych), poza tym tenświat jest mi chyba najlepiej znany, w końcu z FR jest znaczni więcej książek niż z innych światów(no, pomijam DL :P), i piszą je wspaniali autorzy np:
R(yszard). A(ndrzej). Salvatore, wspniały Troy Denning, Elanie jakaśtam, też fajnie pisze, podręczników też wyszło jak narazie najwięcej do tego świata.

Eberron - też jeden z moich ulubionych, za oryginalność, i zwiększeni roli maszyn wszelkiego rodzaju w świecie. Za to że nie jest tak średnioweczny jak reszta settingów (musze sie zastanowić do jakich czasów naszych bym porównał Eberron). Poza tym w tym świecie jest poprostu coś urzekającego, ale ne potrafię sprecyzować co dokładnie

Dragonlance - to już inna bajka, ten świat uwielbiam głównie da tego że ksiażki z niego były wciągające i fajne, i jakoś mi to na sam setting też przeszło.

Ravenloft - za to że jest mroczny, ponury, pełen nieszczęść i wykręconych, śmiertenych niebezpieczeństw.

Jeszcze lubie Midnight, ale to swoją drogą, wspaniały świat, pełen wojen, mroku, tyrani, niebezpieczeństw, zła, zdrady..... wyobraźcie sobie Śródziemie gdyby Sauron wygrał

Zszystkich settingów nie lubię za to Greyhawka, poczytałem Żyjący Greyhawk, i muszę powiedzieć że świat niczym mnie jakoś nie zachwycil (no, może krąg Ośmiu )
Poza tym, ksiażki GH są tak wspaniale napisane że czytać się odechciewa....

a o Planescape sie nie wypowiem, bo nie znam, więc nie będe smarował po tym settingu

Rzekłem, pozdrawiam, Elvin
 
Elvin jest offline