Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-06-2015, 00:55   #12
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
Dodatkowe Informacje

Kilka dodatkowych informacji



Dowodzenie: Jeśli chodzi o samą fabułę, to na początku nie będziecie mieli dostępu do jakiś wielkich armii. Na razie skupimy się na niewielkich oddziałach i dopiero z czasem będziecie rekrutować i rozbudowywać swoje zespoły. Docelowo będziecie musieli się zjednoczyć, a to będzie wymagać jakiegoś ośrodka decyzyjnego (sztab dowodzenia lub coś podobnego). W tym celu możecie wybrać spośród siebie Wodza lub utworzyć Radę.
PvP/TvT: Niezbadane są ścieżki Graczy i może być tak, że jeden przeciw drugiemu pięść podniesie (albo co gorsza kawał maczugi). W takim przypadku zdam się na opinię Graczy co do rozwijania takiego wątku. Będzie to wymagać małej zmiany w sposobie grania.

Akcja, Strategia i Odgrywanie
Może zacznę od końca. Nie zależy mi na czytaniu jakiś wewnętrznych bojów/ bolączek postaci i jej szarpaniu się z samym sobą. W zupełności wystarczy odgrywać koncepcję postaci i jej działania. Strategię również traktuję nieco z mniejszym naciskiem. Oczywiście trudno ominąć konsekwencje dokonanych wyborów (szczególnie na mapie), ale nie będzie to styl grania tura po turze i po jednym ruchu i po jednym żołnierzu. Akcję rozumiem jako działanie, nie tylko Gracza ale także tego co dzieje się dookoła. I tu będzie największy nacisk. Trochę ja będę mieszał, a trochę pewnie Wy. Mile widziana współpraca miedzy postaciami Graczy.

Konwencja
Realistyczna. Nie mam nic przeciwko obsceniczności, wulgaryzmom itd. pod warunkiem, że jest to przemyślane i celowe. Wasze postacie będą postępować jak chcecie, ale chciałbym by nasza opowieść była brutalna i bezpardonowa. Walki nie musi być dużo, ale jeśli już do niej dojdzie to zwolnijcie hamulce.

Religia
Kwestię religijności pozostawiam Graczom. Luźno wrzuciłem ten klasztor by zostawić nam furtkę. Generalnie myślę o nim, jako jakimś centrum wiedzy i kultury, gdzie wpływ thursów miesza się z nordiańskimi wierzeniami. Natomiast nie mam nic przeciwko, gdyby ktoś bardziej określił co to za miejsce.
Północ jest bardziej zabobonna i religijna niż południe. Tam, druidzi i wieszcze traktowani są z dużym szacunkiem, acz nie bywają duszą towarzystwa. Odwiedza się ich jak jest potrzeba. To raczej samotnicy.
Jeśli chodzi o doktryny to możecie przyswoić sobie Ásatrú (mało tego i dość dobrze się to odgrywa). Co do reszty - nie mam nic przeciw Legendom Skandynawskim (Mniej / Więcej ).

Tu link do dokumentu obyczajowego w którym Gracze mogą zapisywać koncepcje światotworzenia.

Tutaj lista rekrutacyjna, gdzie można zapisać Gracz/ Rola/ Krótka koncepcja. Rozumiem, że to po to, by się role nie dublowały i aby już przed grą, rekruci mogli się między sobą dogadywać. (Jeśli to nie o to chodzi, to poproszę Autumm o naprowadzenie )


 

Ostatnio edytowane przez Martinez : 22-06-2015 o 13:08. Powód: Popr. link do listy rekrutacyjnej
Martinez jest offline