Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-04-2007, 12:58   #7
bratek
 
Reputacja: 1 bratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skał
Tematu nie zmieniam
Moje zalety:
- różnorodność

I tutaj mógłbym zakończyć. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Od klimatów mrocznych po heroic. Kwestia ugadania się MG<=>BG.
Chcecie grać prawie jak w WoD. Czemu nie, da się.
Chcecie grać jak w CP2020. Czemu nie, da się.
itd.

A taki ogólny to:
- Dużo furtek do improwizacji = wprowadzania własnych zasad przez graczy i mg [nowe umiejętności, profesje, sztuczki i inne rozwiązania mechaniczne]
- Ciekawe profesje
- Sztuczki - jeśli się nie czepiasz szczegółowo logiki ich funkcjonowania i mechanicznego tłumaczenia to jest to coś naprawdę ciekawego
- Cechy główne- te mi się bardzo podobają. Pasują do świata, można by je troszkę pozmieniać ale w sumie to są bardzo dobre.
- Moim zdaniem najważniejsze było coś nie związane z samym systemem. A mianowicie w wersji 1.0 rozdział Teczka MG. Każdy powinien to sobie przeczytać i przemyśleć. Mnie ten rozdział, jak i późniejszy w 1.5, dał dużo do myślenia jako Mistrzowi.

Póki człowiek=gracz/mistrz, nie zacznie kombinować, tak jak było to w "Wady Neuroshimy", nad logicznym tłumaczeniem sytuacji świata, to jest naprawdę pysznie. Jeśli jednak ktoś zaczyna się nad tym zastanawiać to... powodzenia życzę, bo IMO na logikę to biorąc to po stanach nie zostaje nic. Jak nie po pierwszych atakach to po 30 latach wojny. Jeśli NS sie traktuje na luzie to jest świetny system i mam wrażenie, że o taki chodziło twórcom.

p.s.
Popieram argument Nightcrawlera, że trzeba wspierać rodzimą twórczość
 
__________________
Nobody is perfect
bratek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem