Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2015, 14:58   #24
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
Bunt

Dlaczego się buntować?

Postanowiłem doprecyzować powody buntu, gdyż czytając niektóre historie postaci widzę podobieństwo i zbyt mało o tym chyba mówiłem (prawie w ogóle )
Więc..

Oczywiście, możemy mówić o ucisku. O tym, że na nordiańskiej ziemi jest okupant, który obraża Starych Bogów, wprowadzając jakiś swoich. I że obywatel thurski ma więcej do powiedzenia niż jakikolwiek nordianin. I że się panoszą, i że honoru nie mają itd.
Te wszystkie slogany możemy używać, gdy będziemy wygłaszać mowy swoim ludziom w trudnych chwilach przed walką, albo przy pijackim złorzeczeniu na cały ten świat.
Prawda jest taka, że bunt zbierał się długo. A jego powody są banalne: Oto północ, zmarznięta i biedna patrzyła przez 60 lat na roztyte brzuchy południowców. Oni, z Północy, bronią przed Grundlandczykami tego ich rozpasanego, ciepłego południa - nie mając nic w zamian. Na północy jest bieda. Na południu - bogactwo.

Co do magii:
Magii nie ma. Choć nie mam nic przeciwko, jeśli ktoś będzie chciał zaczarować miecz albo dostać błogosławieństwo, lub napakuje w siebie garść grzybków i "pójdzie po radę do przodków". Zielarstwo i jako takie uzdrawianie - jak najbardziej wchodzi w rachubę. Warzenie mikstur, odwarów i zalewek, trucicielstwo etc.
Jednym słowem - mocy/ magii/ esensji, astralu nie ma. Ale to nie znaczy, że ludzie w nie nie wierzą
 
Martinez jest offline