Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-07-2015, 14:05   #8
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
Hmm... tak... a może by... jednak... w takim przypadku...

Zgłaszam wstępne zainteresowanie

Pomysł jest, trzeba dopasować do wymagań rekrutki i już. Efekt wkrótce.

Pozdrawiam!

EDYTA

Kilka pytań:
1) Mamy epokę samowystarczalnych statków kosmicznych i broni laserowej - co z usprawnianiem ułomnych ciał ludzkich? Sztuczne kończyny, serca, a może inne wszczepy? Medycyna (przynajmniej ta, do której BG mają dostęp) na "naszym" poziomie, czy nanotechnologia/insza inszość?

2) Robotyczni strażnicy - ile o nich wiadomo? Kontakty z więźniami ograniczają się do eksterminacji penitencjariuszy (w jaki sposób), czy próby odstawienia ich do cel? Jakieś znane "rodzaje" strażników? Czy wiadomo coś o "relacjach" anomalii i strażników (np. wzajemnie się ignorują/zwalczają)?

3) Wyposażenie - co z przedmiotami "codziennego użytku" (wiem, że to dziwnie brzmi w odniesieniu do więźnia, ale co tam )? Więźniowie już jakiś czas temu (właściwie to jak dawno?) wyrwali się poza cele i pewnie dali radę coś sobie znaleźć/zmajstrować, np. zapalniczkę do fajek (elektryczną?), śrubokręt, plecak ze starych dżinsów (), czy kawałek instalacji hydraulicznej zwany potocznie gazrurką do tłumaczenia swoich racji. Czy takie przedmioty można dopisać do KP (z umiarem, oczywiście), czy trzeba wszystko wycenić w ramach tych 100 przyznanych fajek?

EDYTA 2

4) Rozumiem, że 100% ocalałych pasażerów Gehenny to więźniowe. Jaki jest odsetek populacji zrzeszonej w gangach? Są jakieś "wolne" jednostki tworzące coś na kształt społeczeństwa (sugeruję się tutaj uniwersum Metro 2033, o którym wspominałeś)? Skoro powstał system monetarny (czy raczej "fajkarny" ), to wydaje mi się, że jednak są ex-więźniowie, którzy próbują żyć w miarę normalnie, zajmując się produkcją żywności, energii elektrycznej, wytwarzaniem i naprawą urządzeń, broni, amunicji, prostytucją, felczerstwem i tysiącem rzeczy, których nie wymieniłem. W końcu w gangu nikt nie kłopotałby się wycenianiem czegokolwiek, tylko silniejszy wziąłby co chciał + = ). Czy w takim razie poszczególne sektory Gehenny mają jakąś formę przywództwa (decyzyjność w sprawach społeczności, ale również obowiązek ochrony)?

5) Jakie są relacje między gangami? Bij-zabij, kruchy rozejm, czy przypadki współpracy (pewnie w celu pokonania innego gangu )? Chodzi mi o sytuację w grze, gdy BG spotykają kilku świrów z inkwizycji i zamiast brać nogi za pas (bo wszyscy wiedzą, że tamci polują na innych) podchodzą do nich i pytają, czy nie poczęstują ich fajkami... Nie chodzi mi o rozpisanie relacji każdej grupy z innymi, tylko o parę słów nt. ogólnej sytuacji.
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...

Ostatnio edytowane przez Gob1in : 08-07-2015 o 15:09.
Gob1in jest offline