Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-04-2007, 12:58   #8
rudaad
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 1 rudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputację
Zalety NS.. hmn... A ma jakieś ?

Dobra może i ma, wkońcu to mój ulubiony stystem.. Choć pewnie jest nim tylko z tego względu, iż jest jedynym wydanym w Polsce podręcznikiem do rozgrywek w świecie postapokaliptycznym.. Czyli można powiedzieć, że pomysł jest jeszcze "niepowtarzalny". <lol> Choć widać, że sam system jest zbitkiem wszelkich możliwych światów z innych systemów, ale przy zachowanej równoczesnej konwencji realiów po zagładzie. Bo tak jak było już wcześniej napisane, można poprowadzić sesje NS w klimacie każdego systemu w zależności tylko od lokalizacji:

Pustynia-Deadlands
Apallachy-7sea
Hegemonia-Młotek
Posterunek-klasyczny Fallout
SLC-ZC
itd.

Innymi słowy mamy tam wszystko co sobie wymarzymy i na co nam MG pozwoli. Czy jest to zaleta, pewnie i tak, chociaż znów ocieramy się o powtarzalność..

Bardzo trudno jest moim zdaniem znaleść zalety tego system, co wczoraj usilnie próbowaliśmy z Bortaszem zrobić.. On uznał za zaletę sztuczki, zaś ja prócz stylu opisu świata w podręczniku, pociągnęłam wątek mojego ukochanego i jedynego orginalnego motywu z NS - Tornada.

Sam system może dużo zaoferować i graczą i MG, trzeba tylko wiedzieć jak to umiejętnie wykorzystać.

P.S. Nawet nie wiecie jak usilnie starałam się nie wymieniać poraz kolejny wad NS...

Pozdr.
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem