Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2005, 11:22   #6
Hood
 
Reputacja: 1 Hood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Ja także staram sie tworzyc postac z pierwotnym konceptem a nie jak niektorzy "co do druzyny bedzie pasowało" albo "jaka profesja bedzie akurat potrzebna"
Mi osobiście to nie przeszkadza. Jeśli kogoś brak w drużynie, to czemu miałbym nim nie zagrać?! Jeśli tylko koncepcja kry daną klasą mi odpowiada, to nią gram. I nie znaczy to, że z taką postacią się nie zżywam, albo o nią nie troszczę...
Jednak wtedy zazwyczaj historię postaci tworzę wraz z jej charakterem podaczas pierwszysch dwóch sesji. Przed przystąpieniem do gry taka postać jest zazwyczaj ciut "bezpłciowa", jednak właśnie taki rozwój osobowości bohatera (w interakcji z graczami, MG i przygodami) daje najpełniejszy rys osobowości postaci.

Co się zaś tyczy tworzenia postaci zgodnie z wymogami tego, co mi w duszy gra - to bywa różnie. Kiedyś tworzyłem li-tylko historię postaci, a reszta zazwyczaj wychodziła w praniu (patrz powyżej). Jednak od pewnego czasu mam takiego knif'a (urąbanie), że tworzę bohaterów od początku do końca. Kiedy rodzi się on w moim umyśle, to zazwyczaj mam już połowę historii (wszystkie najważniejsze wątki z jego przeszłości) oraz spory kawał tego, co ma go czekać. Zatem gra jest realizacją postawionych zamierzeń postaci - jednak ZAWSZE najpełniejszą postać towrzy się wespół z MG (i czasem graczami). Wszak to jego pomysły w bardzo dużej mierze (jeśli nie największej) wpływają na to, jaka postać będzie... Dlatego - jednak - lubię grać pod jednym MG jedną postacią. Bo kto inny - nawet jesli poczuje tą postać - to najprawdopodobniej poczuje ją inaczej.

Alem się rozpisał... Jejku...

[ Dodano: 2005-03-30, 11:24 ]
PS:
Sayane - pytając JAKĄ HISTORIĘ MA NASZA POSTAĆ, miałaś na myśli ŻE CHCIAŁABYŚ JAKĄŚ PRZECZYTAĆ, czy raczej słów kilka o samej historii (tak merytorycznie) ??
 
Hood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem