Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2015, 09:27   #24
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Aby tworzyć na docu nie wszyscy muszą być online. Choć na pewno obecność kilku osób ułatwia i upłynnia takie tworzenie. Osoby nieobecne w danym czasie nie powinny się martwić, że nie będą brały udziału w grze, gdyż wszyscy czuwamy nad tym, aby się nie zapędzić z akcją z daleko pod czyjąś nieobecność (zwłaszcza w ważnych i decydujących kwestiach).
To, co byśmy pisali w kilkunastu postach, piszemy w docu a potem wrzucamy na forum.
Jest to faktycznie troszkę inna gra niż czysty pbf, ale jak ci pisałem ułatwia on bardzo interakcje.
Na przykład w danej sytuacji możecie się dość szybko naradzić, co robić dalej. W klasycznym pbf-ie trwałoby to dużo dłużej.
Lub ktoś z graczy decyduje, że jego postać bez pytania innych otwiera skrzynię i w klasycznej wersji wrzuca post. Inni odpowiadają postami, co robią i MG musiałby się do tego ustosunkować kolejnym postem.
Z dociem po prostu dany gracz wrzuca deklarację opisową na doca. Reszta ma możliwość zareagowania, podobnie jak MG. Akcja się toczy na docu, kolejne działania, słowa itd. Gdy dana scena jest skończona wrzucamy całość na forum.

Jedni doca lubią, inni nie. To zależy od preferencji. Ja go lubię, bo ułatwia grę i daję namiastkę gry na żywo.
Częstotliwość używania doca zależy głównie od graczy, jak się dostosowuję.
Wystarczy zajrzeć na doca raz dziennie, aby akcja się płynnie toczyła i żeby nie czuć się pominiętym. Ja zaglądam tam przeważnie po pracy 16-17.
To jak wszystko w grze przez net, kwestia dogadania.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline