Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2015, 21:09   #29
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Rzeczywiście typowo ludzka trafiła nam się ekipa.
I dobrze, że typowo ludzka. Może to wynika z tego, że fazę na granie krasnoludami mam już za sobą, ale w Starym Świecie wcale nie ma tak wielu nieludzi i więcej niż jeden na drużynę wydaje mi się nienaturalny. A względem nietolerancji - ja pod tym względem wzoruję się na relacjach ludzko-nieludzkich, jakie ukazuje w swojej twórczości Sapkowski. Oczami wyobraźni starczy sięgnąć, powiedzmy, do Europy wieków XVI-XVII, czy też do czasów, gdy człowiek o kolorze skóry innym niż biała był czymś poznanym, ale gorszym. Oczywiście, nie w takim stopniu widzę to w świecie Młota - krasnoludy, poprzez przemycenie do życia codziennego ludzi swoich wzorców kulturowych nie są tak obce, podobnie zasymilowane z ludźmi niziołki (choć stereotyp niziołka złodzieja i relacje stirlandzko-halflińskie to wizja oficjalna). Ale taki elf?

Szlag, jaki ponury i mentorski ton powyżej przybrałem. Trzewik będzie dumny.
 
Fyrskar jest offline