Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2015, 20:19   #3
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
-Mordercy! Gdyby tylko Harry tu był...

Ron chodził nerwowo po swojej małej studenckiej klitce, która była bardziej norą niż pokojem zastanawiając się co teraz. Mówili mu, że studia są ciężkie, ale żeby aż tak!? Może trzeba było przyjąć tą robotę po znajomości u ojca albo chociaż spróbować sił jako mugolski aktor. Opadł ciężko na stary, łatany fotel, który mama kupiła mu na jakiejś wyprzedaży. Nie namyślając się wiele zaciągnął się sziszą z ziołem sprowadzanym z Durmstrangu. Dopiero gdy wypuścił dym nosem, ustami i uszami uśmiechnął się i uspokoil.

-Co o tym wszystkim sÄ…dzisz Parszywku 2?
Nikt mu nie odpowiedział, więc skierował spojrzenie w kierunku klatki z trocinami.
-Na brodę Hagrida.. Cholera zapomniałem nakarmić szczura!

Rzucił się pospiesznie w kierunku klatki i drżącymi rękami wyjął przerażonego gryzonia, który wcześniej najwyraźniej spał. Następnie rozpoczął reanimowanie go metodą usta-usta. Szczur od razu zaczął się miotać by wyrwać z uścisku nieznośnego człowieka. Gdy w końcu mu się udało, zeskoczył na ziemię, spojrzał na swojego właściciela z wyższością, zamachał ogonem i zniknął w stercie porozrzucanych po pokoju notatek.

-Ty... Ty... żyjesz! Jestem bohaterem! Może nawet napiszą o tym w Proroku Codziennym!? Może to właśnie moje przeznaczenie? Wyjść z cienia i zostać pierwszorzędnym bohaterem!

Nie potrzebował mocy zwierciadła Ain Eingarp* by oczami wyobraźni ujrzeć samego siebie w blasku chwały jako kogoś kto ratuje od zguby krainę Disneya. Może nawet sąd uchyliłby mu alimenty na dziecko jakie jego rodzice płacili za niego Hermionie? Ten argument przesądził. Chwycił w dłoń dziurawy płaszcz z wieszaka, źle posklejaną różdżkę i wyleciał na ulicę miasta by walczyć ze złem!

*Durmstrandzkie zioło działa równie dobrze
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day

Ostatnio edytowane przez traveller : 02-10-2015 o 20:39.
traveller jest offline