Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2015, 17:49   #29
Fielus
 
Fielus's Avatar
 
Reputacja: 1 Fielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodze
Jak już pisałem, "Delicious Marion" była trochę większa od "Tempest Lover". Na tyle większa, że znalazło się na niej miejsce na małą ładownię pod pokładem. Prowadziła do niej klapa ulokowana na dziobie, niewidoczna spoza łódki.

Rybolud i wąpierz przeszukali dokładnie całą "Marion" w poszukiwaniu czegokolwiek, co mogłoby świadczyć o jej wcześniejszych perypetiach. Nie natrafili na nic. Kompletnie i dosłownie. Łódź była wyczyszczona z ładunku i niemal wyszorowana. Ani śladu załogi, beczek na wodę, worków jedzenia, czy czegokolwiek innego. Żadnych towarów, które mogliby przewozić kupcy, żadnych przesłanek, że łódka służyła celom wojskowym. Tak, jakby ktoś po prostu spuścił "Marion" na wodę i zapomniał o niej, pozostawiając ją swojemu losowi.
Jednak, kiedy jeden z piratów spróbował poruszyć sterem, wyjaśniło się, dlaczego łódka cały czas szła w jednym kierunku. Całość mechanizmu została w taki sposób uszkodzona, że płetwa sterowa zablokowała się, wymuszając na łodzi kurs cały czas na wprost, a jakiekolwiek, nawet przypadkowe ruchy rumpla nie wpływały na jej ustawienie. Było to ewidentnie działanie celowe i ktoś, być może ten, kto pozostawił te ślady nacięć na elementach "Marion" chciał by uszkodzona łódź została przez kogoś zauważona.
Przybyła mniej więcej ze wschodu i tam należało się kierować w celu rozwiązania zagadki. Dalszy kurs "Tempest Lover" zależał jednak tylko od jej kapitana.
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".
Fielus jest offline