Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2007, 14:26   #42
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Thumbs up

Ja również uważam, że obecny system reputacji jest krokiem do przodu, a poza tym łączy niejako system piw z systemem opinii użytkowników. I chętnie zaostrzyłabym go jeszcze bardziej klauzulą, iż nie można przyznać punktu bez dodania komentarza. Niby każdy może wpisać "" i po sprawie, ale motywowało by ludzi do brania odpowiedzialności za swoje reakcje. I tu odwołam się do tego,co napisała
Cytat:
Napisał Tahu-tahu Zobacz post
Ja uważam, że całkowicie publiczna reputacja jest opcją najlepszą - chętnie wezmę odpowiedzialność za wszystkie swoje opinie, a i sama z przyjemnością poznam personalia osób komentujących moją działalność.
Myślę, że to jest jedna z najważniejszych zalet reputacji - branie odpowiedzialności za to, co się pisze i jak się pisze. I to właśnie przez to, że można wystawić też opinię negatywną, a nie tylko nabijać piwa gdzie popadnie.

Mnie np. Milly przyznała punkt za post w konwentach. Przy piwach bym sie głowiła za co: aktywność na forum, ładna forma, przydatna treść, coś jeszcze... A teraz wiem, za co i mnie to cieszy. Tak samo będę wiedzieć, dlaczego ktoś "nie przyzna mi piwa" czyli wystawi negatywa. I uważam, że komentarze do reputacji również powinny być publicznie widoczne (jesli nie są, pogubiłam sie trochę).

Żeby dla niektórych czepliwców było jasne: zawsze miałam mało piw (tak jak teraz mam mało reputacji), pomimo, że jestem "starym użytkownikiem" i członkiem obsługi. I nigdy dużo mieć nie będę - mimo to uważam system ocen za bardzo przydatny. W końcu forum to służy głównie do grania i jakiś poziom musi być zachowany. Reputacja to nie kostki - nie pokazuje ile masz postów tylko ich jakość - a wyłączanie jej (IMHO) mija się z celem. Bo ktoś ma same minusy, wyłączy repa i zabawa traci sens.

Może to niesprawiedliwe, że obsługa "może więcej" ale w końcu z jakiegoś powodu te osoby awansowały. Kasując czy edytując posty również się je ocenia. A dzięki doświadczeniu mają jakiś punkt odniesienia oraz wyrobioną opinię na temat tego, co dobry post zawierać powinien.

Soli, fight, fight !!

PS. J
ak zrobić, żeby było widać wszystkie opinie w reputacji? Da się w ogóle?
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 16-04-2007 o 14:35.
Sayane jest offline