Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-10-2015, 12:27   #1
Lomir
 
Lomir's Avatar
 
Reputacja: 1 Lomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputację
Klasyczny DnD 3.0 - 3.5

Cześć

W związku z zakończeniem mojej ostatniej sesji zaczynam zastanawiać się nad czymś nowym i mam ochotę na coś klasycznego, staroszkolnego i licealnego.

Chodzi mi o sesję w systemie DnD 3.0 ew. 3.5. System byłby zepchnięty na drugi plan i sesja ograniczyłaby się do PODSTAWOWEGO podręcznika. Mechanika byłaby jedynie do rozstrzygania sporów i walki (która równie dobrze, może być rozegrana tekstowo, zależne od sytuacji).

BG byliby na wyższym poziomie niż 1, 3-5 z możliwością awansów (w zależności od długości sesji)

Co do fabuły to właśnie miałem ochotę, żeby to była klasyka gatunku. Start w karczmie, jakieś zlecenie dla awanturników, pogłoska o skarbie, list werbunkowy. Wiecie, nic epickiego, przynajmniej na początku sesji. (np. zlecenie zbadania sprawy zaginionych ludzi w małej wioseczce, odszukanie zaginionego miecza, który był rodzinną pamiątką, zaciągnięcie się do pomocy straży miejskiej, wytropienie koboldów w kopalni itd.. Słowem wszystko czym parają się domorośli poszukiwacze przygód)

Wiem, że to bardzo ogólnikowo napisane, ale bardziej chodziło mi o to, czy znajdą się gracze chętni porzucić przywiązanie do cyferek,statystyk, setek tomów rozszerzających podstawową grę, potężnych ciosów wykokszonych bohaterów (powerplayerzy niestety nie są mile widziani :P ) i zagrać prostą, przyjemną (mam nadzieję) przygodę, która może okazać się wstępem do czegoś większego w przyszłości.
 
__________________
Może jeszcze kiedyś tu wrócę :)
Lomir jest offline