Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2007, 22:58   #12
fleischman
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację
Było już wspomniane wcześniej, że kiedyś istnieli korektorzy. Mieli niesamowicie dużo roboty i sporo nieprzyjemności oraz pełne skrzynki PW. Pomysł umarł śmiercią naturalną po jakimś czasie. Teraz istnieje w wersji szczątkowej, czasami moderatorzy, gdy widzą u kogoś całkowity brak poszanowania dla języka polskiego wysyłają PM/upominają/stawiają warny, jednak skala tego jest dość mała.
Co do pomysłu z 'wzajemnym pilnowaniem'. Moje zdanie brzmi:
Nie :P
Na pewno nie powinna to być sprawa poruszana publicznie na forum. Ludzie by pisali posty tylko po to żeby komuś wskazać (żeby nie powiedzieć, wypomnieć) błąd który popełnił. To by przeszkadzało w przejrzystości tematu oraz w odbiorze odpowiedzi, nie mówiąc o złej atmosferze między korygującym a korygowanym (wolę nie myśleć o sytuacji gdy przypadkiem takie osoby miałyby ze sobą na pieńku). Także masowe wysyłanie PMów wskazujących na każde potknięcie raczej stwarzałoby problemy a nie pomagało. Czyli 'wzajemne pilnowanie' to wg mnie pomysł chybiony, mimo że sam z chęcią bym przyjął kilka rad dotyczących mojej polszczyzny. Zdaję sobie sprawę, że moja składnia do najlepszych nie należy.
Natomiast faktycznie może dałoby sie reaktywować grupę korektorów. Jednak to raczej temat dla 'zarządu'.
 
fleischman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem