Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2015, 18:10   #12
Lady
 
Lady's Avatar
 
Reputacja: 1 Lady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputacjęLady ma wspaniałą reputację
Świat zewnętrzny. Taki realny. Taki…
Piękny.
To nic, że w zasięgu wzroku znajdowały się ruiny cywilizacji, to nic, że wiatr przeszywał zimnem. Wreszcie zobaczyłam świat! słońce, niebo, rośliny i tę całą resztę. Z głupią miną wpatrywałam się w te ptaki. Przyroda żyła. A więc ta cała paranoja z niewychodzeniem była przesadzona. Nie widziałam innej możliwości obecnie, po znalezieniu się na zewnątrz. Głęboko wciągnęłam powietrze do nosa. Pachniało czymś nieokreślonym, czego nigdy w życiu jeszcze nie czułam. Z ciekawości poklikałam po tym śmiesznym zegarku, starając się sprawdzić szkodliwe substancje. Nie pokazywało nic niepokojącego. Tętno mi przyspieszyło.
Głos Beth wybudził mnie z tych zachwytów. No tak, zadanie.

Postawiłam plecak, wyjmując mapę z bocznej kieszeni. Ciekawe, czy tylko mi ją dali, czy raczej jako pierwsza zrobiłam ruch w celu jej wyjęcia. Malkins jakby też tym faktem została zaskoczona. Rozejrzałam się i znajdując duży głaz wyglądający na odpowiedni do tego zadania, rozłożyłam na nim mapę i przycisnęłam kamieniami na rogach. Wiatr i tak ją szarpał, ale było można prześledzić trasę.

Odnaleźliśmy kropki. Jedna to my, na północny-zachód od miasta. Inne pokazywały na miasto. Ciekawe jak dobrze ludzie pamiętali, gdzie leżały apteki i hurtownie leków. Niedaleko naszej pozycji widniała kreska symbolizująca drogę stanową. Rozwidlała się kilometr dalej, jedna odnoga prowadziła na obwodnicę i przedmieścia, druga do centrum. Niemała wyprawa dla moich nieprawionych nóg i pleców. Uniosłam spojrzenie na zrujnowane wieżowce. Ciekawe czy zdziwiło ich, że odezwałam się jako pierwsza?
- Wygląda na to, że lepiej spróbować od przedmieść. Downtown nie wygląda zachęcająco.
 
Lady jest offline